Wpis z mikrobloga

  • 3
Przeczytałem Z mgły zrodzonego praktycznie w kilka dni (mając mało czasu i okazji na czytanie), wciągnął mnie dosłownie od pierwszej strony. A Studnię wstąpienia męczę już któryś tydzień, po 5-10 stron dziennie i zupełnie mnie nie wciąga. Rozkręci się to jakoś? Dotarłem do momentu, w którym


Pierwszy tom był pełny akcji i charyatycznych postaci, a tu jest tak jakoś miałko, nudno i płytko :/
#mistborn #sanderson #brandonsanderson #ksiazki #fantasy
  • 11
  • Odpowiedz
@Arveit: Jako całokształt będzie dobrze, to nie jest zła seria. Minusem jest polskie tłumaczenie "Ostatniego Imperium" i zgodzę się, że druga część jest przeciętna.
Moim zdaniem warto czytać, nie jest to strata czasu, a wręcz przyjemność


B. Sandersona często polecam, bo tworzy świetne uniwersum i ma ciekawsze książki wśród swojej twórczości ;]
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@alhakeem dzięki za komentarz. Książek nie zwykłem porzucać w środku, ale zastanawiało mnie, czy dalej będzie lepiej :) Sanderson ogólnie mi podszedł, tylko to jakieś takie odrobinę słabsze.
  • Odpowiedz
@Arveit: Nie ma sprawy ;] Miej na uwadze, że cała seria to obecnie sześć książek (w planach dziewięć)i jak Ci się podoba Cosmere to lepiej przeczytać całość ;] Wrzucam kolejność czytania i połączenia fabularne (chyba najbardziej aktualny graf).

Ze swojej strony dodam jeszcze, żeby się nie zrażać do odpychającej okładki "Siewcy Wojny", w nowym nakładzie "Rozjemca", bo to wyjątkowo dobra pozycja.
alhakeem - @Arveit: Nie ma sprawy ;] Miej na uwadze, że cała seria to obecnie sześć k...

źródło: comment_ZTsnG1R3Yv2ApXj4eJRYmBly1lrqKscs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Arveit: te dwa szkielety mają niesamowity obrót spraw pod koniec. Ogólnie aż czegoś takiego się nie spodziewałem. Poleciał Brandon. Ale przyznam że drugi tom najwolniejszy. Trzeci to był rollercoaster. Choć trzeba wyznać że postać Ostatniego Imperatora dawała świetny efekt chęci czytania. Zabicie go już w 1tomie powoduje że jeśli od razu nie zaczniesz drugiego to... Ciężko będzie się zmusić później
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@alhakeem właśnie mnie zwabił hype na Archiwum Burzowego Światła i tak postanowiłem całego Sandersona przeczytać. Ten graf na pewno pomoże!

@Croudflup właśnie, właśnie! Zabicie Ostatniego Imperatora i Kelsiera to niesamowite zniechęcenie. Zostały same słabe postaci teraz, Straff nie budzi grozy, Vin wcale nie wzbudza sympatii... jedynie te szkielety teraz wprowadziły jakąś nutkę ciekawości ;) przemęczę jakoś
  • Odpowiedz
ale że kto? Ostatni Imperator i Kelsier? Jeszcze ktoregos z nich zobacze? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Arveit: właściwie to obu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następne dwa tomy ich życia rozkładają na części pierwsze.
  • Odpowiedz