Wpis z mikrobloga

Przeglądałem #olx i przyciągnęła mnie miniaturka z 2 yorkami wyglądającymi jak małe smutne kulki. Szybki look na resztę ogłoszeń od "hodowla ŚWIAT ROZKOSZY zarejestrowana w OSPR KENNEL CLUB" i reszta zwierzaków też nie wygląda za wesoło. Smutne buźki, przygarbione albo położone, pokazowy podest w piwnicy/stodole z obskurną cegłą w tle coby pokazać w jakim luksusie żyją. Nie można oceniać po pozorach... ale tak jakoś smutno się patrzy na te mordki. Zostawię to dla przyszłych klientów do przemyślenia, na 2 fotce roczny spaniel
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/37UR/
#olx #psy
Pobierz marekwww - Przeglądałem #olx i przyciągnęła mnie miniaturka z 2 yorkami wyglądającymi...
źródło: comment_hyzheNfSw7rFqywYBZ0oYByvo3hF4gYK.jpg
  • 56
@matra: widzę, że jestes obeznana, zaspokój prosze mą ciekawość - ile porządna i szanująca się hodowla może mieć jednoczesnie szczeniaków do sprzedania? ile średnio (domyslam się, że roztrzał może być bardzo duży) suk mają hodowcy? jak często suczka może być w ciazy? u tych #!$%@?ów poza tym, że psy wyglądają na wystraszone, zatrwaza ilosc tych szczeniąt, normalnie jakby zjechały z taśmy montażowej w fabryce. Każdy piesek przed oddanem musi byc zaszczepony
@Saint_Sinner: No nie powiedziałeś mi nic odkrywczego. Ja to wiem. Przeczytaj co napisała bustling - że ta hodowla pewnie jest dla keszu. Czyli z tego wynika że te dobre nie są. Inaczej to zdanie nie ma najmniejszego sensu. A w jakim celu zwracasz mi uwagę na rzeczy które są dla mnie oczywiste i skąd wywnioskowałeś, że nie są?
@DylematyMoralne: aha. Ok. Napisałam że jest dla kaszu. Masz racje jak kazdy biznes. Zapomniałam dodać - wyłącznie ( dla osob które lubia sie czepiac słówek ) Siedze w temacie, i szanuje zwierzeta bardziej niz ludzi, bo one na to zasługują ʕʔ dobrej nocy.
lepsze krzyczą na pseudo tylko dlatego, że im klientów zabierają


@Saint_Sinner: masz rację, to co widać na zdjęciach nie jest powodem walki z pseudo. Chodzi tylko o pieniądze...
https://www.google.pl/search?q=pseudohodowla&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr4Y709-nVAhWhLMAKHcXKA78Q_AUICigB&biw=1366&bih=638

@noekid: @bustling: @SunnO: chciałabym mieć do czego wołać, okaże się w czasie..
@raster44: za dużo pisania na teraz, odpowiem Ci w wolnej chwili.
@raster44: Hodowle najczęściej zajmują się jedną, góra trzema rasami. Zazwyczaj ma się jedną do mniej więcej trzech suk, czasem jakieś psy, różnie, są hodowle posiadające tak z siedem psów np. Jedna suka może mieć miot raz w roku tak plus minus, ale oczywiście jeśli hodowca ma ich więcej to nimi żongluje. Dwie ciąże na raz jest ciężko ogarnąć, choć oczywiście, jeśli żyje się tylko tym, to nie jest to niemożliwe. Dla
@noekid: @bustling: @SunnO:

Kontrola została już wykonana w dniu dzisiejszym. O sprawie poinformowane jest Stowarzyszenie Kennel Klub w którym pan ten ma zarejestrowaną hodowlę. Właściciel hodowli dostał pisemne zalecenia do poprawy warunków. Obecnie na terenie hodowli jest remont. Psy były w dobrej kondycji, ale warunki nie są właściwe i wymagają poprawy. Po okresie do poprawy warunków zaplanowana jest kolejna kontrola i w przypadku braku realizacji zaleceń hodowla zostanie wyrejestrowana,