Wpis z mikrobloga

Przeglądałem #olx i przyciągnęła mnie miniaturka z 2 yorkami wyglądającymi jak małe smutne kulki. Szybki look na resztę ogłoszeń od "hodowla ŚWIAT ROZKOSZY zarejestrowana w OSPR KENNEL CLUB" i reszta zwierzaków też nie wygląda za wesoło. Smutne buźki, przygarbione albo położone, pokazowy podest w piwnicy/stodole z obskurną cegłą w tle coby pokazać w jakim luksusie żyją. Nie można oceniać po pozorach... ale tak jakoś smutno się patrzy na te mordki. Zostawię to dla przyszłych klientów do przemyślenia, na 2 fotce roczny spaniel
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/37UR/
#olx #psy
marekwww - Przeglądałem #olx i przyciągnęła mnie miniaturka z 2 yorkami wyglądającymi...

źródło: comment_hyzheNfSw7rFqywYBZ0oYByvo3hF4gYK.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@ThirdKid: żadna hodowla nie sprzeda Ci psa za 500 a nawet za 1000 zł, bo to nawet nie pokryje kosztów szczepień i dobrej karmy dla szczeniaka. Zwyczajnie im się to nawet nie zwróci. To możesz pomyśleć czym są karmione i jakie warunki mają te psy. Cholernie smutne ( _) A pies ze zdjęcia to zwykły kundelek w typie yorka.
  • Odpowiedz
@DafMat: zależy kto się zainteresuje - SM, policja, TOZ okoliczny, miejscowe fundacje oraz fundacje ogólnopolskie zajmujące się np konkretną rasą to taki pakiet na początek. Tutaj poszło zgłoszenie do TOZu (nie wiem czy mają dwa różne, bo znalazłam dwie różne strony) i fundacji. Jeśli ktoś jest z łódzkiego, może zadzwonić na SM -> http://otoz-lodz.pl/jak-zglosic-interwencje/
  • Odpowiedz
@DafMat: niestety, raczej nikt się tym nie interesuje. Jedyne, co "odrobinę" działa to pozwy cywilne pokrzywdzonych, ale i tak głównie kończy się to grzywną. Niestety, miałam "okazję" zajmować się jednym ze stowarzyszeń, w których jest cała masa zarejestrowanych "hodowli psów rasowych", w których zwierzęta są rozmnażane na potęgę, bez żadnej dbałości o zachowanie rasy, czy unikanie chowu wsobnego. Zakaz sprzedawania psów bez rodowodu w połączeniu z rozmaitymi lukami prawnymi i chciwością
  • Odpowiedz
@marekwww te yorki faktycznie źle wyglądają, sam niedawno kupiłem dla kogoś szczeniaka yorka i w życiu nie widziałem bardziej energicznego i zadowolonego psa.
  • Odpowiedz