Wpis z mikrobloga

Oto nasza WSCHODNIOEUROPEJSKO-AZJATYCKA mentalnosc.

Budynek mieszkalny we Wroclawiu, niedaleko Ogrodu Botanicznego, zdobywca nagrody "Piekny Wroclaw", jego piekna, szklana elewacja dajaca mu poczucie lewkkosci, wlasnie zostaje zaklejona zielonymi plachtami reklamowymi Zabki...

Zero poszanowania dla ladu przestrzennego, kontekstu, otoczenia - ma byc oczojebnie, tandetnie.

ZABKA=HIV

#wroclaw #polskiemiasta #polska #architektura
Pobierz Zyd_Suss - Oto nasza WSCHODNIOEUROPEJSKO-AZJATYCKA mentalnosc.

Budynek mieszkalny ...
źródło: comment_tH1293mzZDhJQgTbupbqprYZZG6kbGVw.jpg
  • 73
@Reality: to nie chodzi o klientów. Przy oknach raczej nie możesz postawić regałów. Może nawet musisz zrobić jakaś wystawę a to marnowanie powierzchni i zaburzenie jednakowosci wszystkich żabek.

W Katowicach jest galeria supersam, tez jest ze wszystkich stron oszklona i ze wszystkich stron okna są zaklejone - sklepy nie chcą robić wystaw wola powiesić banner "wyprzedaż" i mieć większa powierzchnie użytkowa :(
@emtei: Myslalem że chodzi ci o to, że każde są obklejone i nie obklejone to "zaburzenie jednakowosci". Dlaczego wiec nie zrobili tak w tym budynku? Może to wybór ajenta, bo inny baner, ten metalowy, był droższy albo rzeczywiście patrzył przez pryzmat rozpoznawalności sklepu.
@Reality: Miałem na myśli układ sklepu - regały na wszystkich zewnętrznych ścianach. Nie jestem pewien ale na piotrkowskiej w oknach sa widoczne po prostu plecy regałów. Różnią się tylko tym ze nie są zasłonięte folią.
@Zyd_Suss
@dluto a tu wizualizacja tego koszmarka od strony studni xD zdjęć nie znalazłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze nie dodałam, że ten blok ma wspaniałe widoki z okien - od strony placu zabaw wychodzi na budynek prywatnej szkoły wyższej, więc przez cały dzień znudzeni zajęciami studenci zaglądają w okna XDDD a z drugiej na dość przerażającą, jak rodem z horroru ruinę wielkiej fabryki, pic rel w następnym
Pobierz whiteglove - @Zyd_Suss 
@dluto a tu wizualizacja tego koszmarka od strony studni xD z...
źródło: comment_LOjkvNBCLlzcK8KAedeE4uwsrgeJqU9B.jpg
@whiteglove: lol, jakiego światła. Myślisz, że ile wolnej przestrzeni przed sobą potrzebuje elewacja żeby okna na parterze były dobrze doświetlone, dwieście metrów?

Spore podwórko otwarte od jednej strony (wschód i lekko południe). Od okien tej uczelni do najbliższej elewacji jest dwadzieścia metrów, czyli równej dobrze możesz narzekać, że nie masz prywatności bo ktoś mieszka po drugiej stronie ulicy i zagląda w okna (typowa ulica - jezdnia sześć metrów, chodniki po dwa
@Zyd_Suss:

poczucie lewkkosci

Przeczytałem "lewackości", za dużo wypoku xD
W ściśle zabytkowych centrach miast jakoś daje się to jeszcze ogarnąć, ale im dalej w las tym więcej estetyczno-mentalnej Kambodży. Drogi na wjeździe do miast i mniejsze miejscowości na bardziej uczęszczanych trasach to jest dramat. JANUSZEX - SKUP ZŁOMU-PASZE-WYMIANA OPON co 500 metrów.