Wpis z mikrobloga

Oto nasza WSCHODNIOEUROPEJSKO-AZJATYCKA mentalnosc.

Budynek mieszkalny we Wroclawiu, niedaleko Ogrodu Botanicznego, zdobywca nagrody "Piekny Wroclaw", jego piekna, szklana elewacja dajaca mu poczucie lewkkosci, wlasnie zostaje zaklejona zielonymi plachtami reklamowymi Zabki...

Zero poszanowania dla ladu przestrzennego, kontekstu, otoczenia - ma byc oczojebnie, tandetnie.

ZABKA=HIV

#wroclaw #polskiemiasta #polska #architektura
Zyd_Suss - Oto nasza WSCHODNIOEUROPEJSKO-AZJATYCKA mentalnosc.

Budynek mieszkalny ...

źródło: comment_tH1293mzZDhJQgTbupbqprYZZG6kbGVw.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: jak bylem w Brugge (BE) to tam byl sklepik Carefour (jakis express czy cos) i zeby nie to ze szukalismy akurat sklepu, bym go nie znalazl. Kolory dopasowane do otoczenia, styl tez, jedynie male loga w barwach brazu z biela, a nie ich, wisialo nad drzwiami i w ladnie dopasowanych miejscach. W ogole nie rzucal sie w oczy.
  • Odpowiedz
tbh dziwi mnie, że zezwolono im na coś takiego.


@appylan: ogólnie zezwolenie trzeba mieć na szyld na ścianie budynku, w oknach można sobie wyklejać co się tylko zechce.
  • Odpowiedz
Zero poszanowania dla ladu przestrzennego, kontekstu, otoczenia - ma byc oczojebnie, tandetnie.


@Zyd_Suss: a to nie jest czasem tak że ktoś tej Żabce powierzchnię musiał wynająć i raczej wiedział co robi? petunia nie omlet ale to żabka ta zła...
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss TO dostało nagrodę? XDD a ja się zastanawiałam kto będzie tam mieszkał, ten blok wygląda jak więzienie xD nie wiem kto wymyślił w nim sztuczne podwórko na wysokości kilkunastu metrów, ze sztuczną trawą i trzciną i placem zabaw, zabudowane w stylu "studni", czyli jak wyjdziesz na balkon i głośniej coś powiesz, to wszyscy cię słyszą. A jak siedzisz na tym placyku zabaw, to każdy cię idealnie widzi. Plus w takiej zabudowie
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: A dałoby się zrobić ładny sklep z ładnym banerem pasującym do budynku i bez durnych naklejek. Ale wtedy nie będzie widać z 500 metrów, że to Zabka i będzie mniej klientów...
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.