Wpis z mikrobloga

ciąża to nie choroba


Jak mnie #!$%@?ą takie stuleje piwniczaki które najlepiej wiedzą co jest w stanie a czego nie da rady kobieta w ciąży. Spróbuj sobie zaimplantować "pasożyta" który wysysa z ciebie substancje odżywcze i żelazo, a z każdym tygodniem coraz bardziej naciska na pęcherz, nerki, jelita lub moczowody. Nie możesz się wyspać bo znalezienie wygodnej pozycji w późniejszych miesiącach graniczy z cudem. Dzieciak rosnąc bombarduje cię hormonami które mogą zrobić z ciebie rozchwiane emocjonalnie zombie. No ale wykopowy ekspert siedzący półtora metra pod poziomem gruntu wie lepiej i każda kobieta idąca na zwolnienie w 3 miesiącu to roszczeniowa idiotka xD

#gorzkiezale #bekazpodludzi #ciaza #dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
rybsonk - > ciąża to nie choroba

Jak mnie #!$%@?ą takie stuleje piwniczaki które n...

źródło: comment_uZ7U6XLcWorRT6Il2I2yVkVz8o3eJe94.jpg

Pobierz
  • 230
@rybsonk: Obecne prawo pozwala na wykorzystywanie tego w taki sposób, ze czasami naprawdę cisza jest zdrowa a kobieta siedzi w domu.
Wystarczy zrobić podobnie jak jest w UK, jeśli zaczyna sie wcześniej macierzyński to wcześniej sie kończy. Wtedy nie ma miejsca na naciąganie gumy. Oczywiście dla kobiet w ciążach zagrożonych powinno działać typowe zwolnienie lekarskie i cały urlop.
@rybsonk: Niby tak, wiem, ze to dowód anegdotyczny, ale mieszkając w uk widzę różnicę. Nie znam kobiety w ciąży ktora by poszła wcześniej na zwolnienie tak sobie ( dopiero komplikacje i leżenie w szpitalu, tu nie można mieć zastrzeżeń). Za to koleżanki w Polsce, no cóż, kazda zdrowa ciąża od 2 miesiaca w domu.
Prawo na to pozwala to tak jest, jednak stawiając sie w roli pracodawcy fajnie by bylo, żeby
przecież pracodawca jej nie płaci... Widać, jak dobrze się znasz na temacie


@rybsonk: to zawsze śmieszy XD

przypadki są różne, ale dla wykopowych teoretyków życia to ciąża jest czymś czym powinno się gardzić. ale co tam - mdłości, bóle pleców, spuchnięte kostki czy ryzyko poronienia w przypadku niektórych ciąż - nic to, niech #!$%@? do pracy, bo pracodawca przez nią traci XD

brakuje jeszcze argumentów "a moja matka do 9. miesiąca
nie wiadomo czemu kobiety nie chcą rodzić dzieci


@rybsonk: no szczerze mówiąc to ja się im nie dziwię - pogarda w komunikacji, w miejscu pracy, często nawet u lekarza (byłam świadkiem jak jakieś staruszki się bulwersowały jak ciężarna wchodziła na badanie glukozy poza kolejką - było to niezależne od niej, po prostu musiała wejść po określonym czasie) czy właśnie bagatelizowanie tego stanu przez otoczenie ("ciąża to nie choroba") czy samych lekarzy
@rybsonk: Właśnie to jest oburzające. Matka nabywa prawa do urlopu wypoczynkowego, nawet jak jest na urlopie macierzyńskim. Wiesz, że w Polsce pracodawca ma obowiązek zapłacić za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?