Wpis z mikrobloga

#!$%@?, muszę się wyżalić.

Serial jest naprawdę niezły. Niestety nie dla kogoś kto przeczytał książki. Od pierwszego sezonu, który był dość wierną ekranizacją serial zaczął iść własną drogą, a od czasu gdy skończył się materiał książkowy mamy kompletną katastrofę. Głupota goni głupotę, z logiką i sensem nie ma to nic wspólnego. Mam wrażenie, że twórcy robią wszystko by jakoś zakończyć ten serial nie mając za bardzo sensownego pomysłu na to. Znają zakończenie i tyle.

Dlaczego nie zrobili jednego sezonu więcej? Dlaczego po #!$%@? świetne wątki i postacie? No #!$%@?, dlaczego? Gdzie Lady Stoneheart? Przecież z tego można zrobić genialny wątek poboczny. Dlaczego nie mamy młodego Gryfa z Conningtonem i genialnym Varysem u jego boku i mistrzowską sceną zabicia Kevana Lanistera? Z Varysa zrobili potakiwacza gdzieś w tle... Dlaczego zamiast 100% #!$%@? Victariona u boku Danki biorącego zemstę na znienawidzonym bracie mamy #!$%@? Theona, który co najwyżej nadaje się do burdelu w Kings Landing? Dlaczego wątek Dorne został tak #!$%@??

Nie wybaczę temu staremu prykowi, że sprzedał zakończenie tym niedojdom i dał #!$%@?ć swoje dzieło. Z historii z wielkim potencjałem wyszedł prosty i nieskomplikowany serialik dla niezbyt wymagającego widza.

#got #graotron #seriale #ksiazki #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_JzkvRHshFrCQHy3M4Drw5FQuuwwuGwYy.jpg
  • 47
@LibertyPrime: niestety, ale targetem telewizji nie są ludzie inteligentni i seriale z tak dobrą bazą jak Gra o Tron stają się popierdółkami. Połowa widzów gubi się kto jest kto, a czasami czytając niektóre wpisy czy na reddicie czy na wykopie, łatwo zauważyć można, że ludzie oglądają ten serial a i tak nic nie zapamiętują, nie potrafią wiązać wątków i wszystko trzeba im podać na tacy, bo nie rozumieją niczego głębszego niż
@LibertyPrime Od paru miesięcy się zastanawiam o co chodzi z tym, że chcą/chcieli od dawna to tak szybko zamknąć ucinąjąc wątki. Przecież hajsu leci coraz więcej, a oni chcą i tak to zakończyć rozpierd+lająć sens i logikę wszystkiego zaczynając od tych głupich teleportów i innych nielogicznych rzeczy.
@LibertyPrime: Oczywiście ciężko Dedekom wybaczyć wiwisekcję na Dorne i gwałt na Gryfie. Chociaż najbardziej nie rozumiem scalenia jak gdyby postaci Eurone i Victariona. Nie pasuje mi ta mieszanka.

Euron był naprawdę srogim #!$%@? i prawdopodobnie najbardziej złą do szpiku kości postacią w książkach, Ramsay przy nim to kundelek. Ale jest zarazem strasznie przebiegły i jego siła nie polega na tym, że wskakuje na pokład przeciwnika z dwuręcznym toporem i zaczyna nim
@afromort: xdddd tak, bo ludzie nie mają co robić, tylko przed emisją nowego sezonu oglądają wszystkie wcześniejsze odcinki, żeby przypadkiem nie zapomnieć o żadnym wątku. To jest serial telewizyjny a nie badania kliniczne nad szczepionką na raka, więc nie wymagaj pamiętania o każdym szczególiku.

Co do książek - gruby #!$%@?ł sprawę po trzecim, zajebistym tomie, kiedy stwierdził że nie ma co zażynać kury znoszącej złote jaja i postanowił wprowadzić nowe postacie,
@ostoja: #!$%@?, że zrobił to dla pieniędzy... naprawdę jak trzeba być ograniczonym żeby tak twierdzić. Pewnie z tego samego powodu odrzucił kilkanaście ofert ekranizacji swoich dzieł. Zresztą co on niby robi z pieniędzmi, ubiera się w jakieś stare szmaty, mieszka w tym samym domu w którym mieszkał praktycznie od zawsze, no ale na bank mu staje jak liczy kolejne zera na koncie. Gdyby tak było dawno by wypuścił kolejne tomy i
@ostoja: nie trzeba oglądać wszystich wcześniejszych odcinków, by rozumieć co się dzieje w serialu. A niektórzy nie rozumieją.

Co do reszty to się zgadzam, jednak ja nadal jestem czytelnikiem i z chęcią poczekam na następną książkę, o ile kiedykolwiek wyjdzie.
@Florent: ok, masz rację, w takim razie wersja numer 2: jest #!$%@? pisarzem, a przy 3 pierwszych tomach miał po prostu szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak już na poważnie to MOIM ZDANIEM #!$%@?ł tę sagę, a czemu to zrobił jest mi obojętne.
@ostoja: No nikt nie przeczy, że saga mu spadła z rowerka, jest to oczywiste i sam autor przyznaje, że przerosło go zadanie. Ale to nie tak, że jest #!$%@? pisarzem czy nawet nie leniwym. On ciągle wydaje różne książki.

Imo mam tutaj lepsze wytłumaczenie, po prostu się wypalił w tym temacie i nie sprawia mu pisanie tej sagi takiej przyjemności jak kiedyś. Hype mu opadł, zdał sobie sprawę już jakiś czas
postanowił wprowadzić nowe postacie,


@ostoja: Co w tym złego? poznaliśmy dzięki temu lepiej Żelazne wyspy i Dorne

połowę głównych bohaterów #!$%@?ć poza westeros


Po za Tyrionem jest tam ktoś jeszcze?

bo historia straciła dynamikę


Pomyślmy
-Stannis jest na północy jego zamki są oblegane przez siły Lannisterów i Tyrelów
-Królestwo północy przestało istnieć broni się jedynie RIvenrun i jeszcze jakiś zamek oblegany przez Freyjów i Lannisterów
-Na żelaznych wyspach panuje bez królewie
@Grewest: No ale nie da się zaprzeczyć (mówię to z perspektywy wielkiego fana serii) że zarówno Uczta jak i Taniec nie posunęły fabuły w znaczącym stopniu tak jak np. zrobiła to Gra o Tron i Starcie Królów. Seria zamiast nabierać tępa, radykalnie zwolniła.

Nie musi to być oczywiście coś złego jednak w połączeniu z wypaleniem się autora. Dodajmy do tego fakt, że zawsze był powolnym pisarzem, który dąży do perfekcji, ciągle