Wpis z mikrobloga

#programowanie #java Dostałem do rozwiązania w pracy dziwnego buga. Ktoś wcześniej napisał program w javie mający na celu uruchamianie z innego(napisanego w innej technologii) programu drukowania z LibreOffice'a. Program javowy został spakowany do jara , a jar wrzucony do folderu z bibliotekami tego innego programu. Wszystko byłoby fajnie, ale problem jest, że gdy np. user1 odpali sobie wydruk, wyskoczy mu podgląd wydruku, a w tym samym czasie user2 też będzie chciał coś wydrukować to podgląd pliku usera2 zamiast u niego na ekranie wyświetli się u usera1. Nie wiem czym to może być spowodowane, czy odpalana jest jedna instancja JVM, która działa jako jeden proces w systemie dla wszystkich ? Środowisko w jakim jest to odpalane to MS Server 2012.
  • 12
  • Odpowiedz
@D3xxT3r: podgląd pliku jest robiony z javy czy z tego programu odpalanego z javy, czy z libreoffica? Jak są przekazywane parametry z javy do programu pośrednika i z programu pośrednika do libreoffice? jako argumenty linii poleceń? Czy może jako plik tymczasowy do któego ścieżka jest w argumencie linii poleceń? Albo może jako "named pipe" linuksowy i przekazany deskryptor ?

Strzelam, że któryś program (albo pośrednik, albo libreoffice) tworzy plik tymczasowy, i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tell_me_more to gdy występuje błąd następuje występuje w przypadku łączenia się przez pulpit zdalny, środowisko to ten ms server. Gdy odpaliłem to osobno na komputerze kolegi i swoim było ok. Czy to może być spowodowane, że szablony tych dokumentów ładują się do wspólnego katalogu na tym serwerze?
  • Odpowiedz
Ms server nic mi nie mówi, nie używałem. No może być, pododawaj logi będzie wiadomo.

Ścieżkę do pliku konfiguracyjengo i użytkownika wypisywałeś przy odpalaniu zdalnym, kiedy sie wywalało?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tell_me_more tak przy odpalaniu zdalnym, problem następuje, gdy druki użytkownik odpala podgląd wydruku, wtedy jego plik pojawia się u usera, który wcześniej odpalił drukowanie
  • Odpowiedz