Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem zła. Niedawno poznałam w sieci Evgeniego. Evgeni jest Białorusinem, który z przyczyn politycznych nie może wrócić do swojego kraju i mieszka obecnie w Rosji. Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak - dostał się w Polsce na medycynę. Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc. Kurde, mirki. Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Śniadzi książęta z połowy Azji i Afryki zjeżdżają się do Europy tak ot, z kolejnymi roszczeniami, totalnie bezkarni, dostają na dzień dobry zasiłki większe, niż mediana zarobków w Polsce i jeszcze wypływa się po nich pod same brzegi Libii. Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da. ()

#zalesie #polska
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nvmm: Opisałaś jak powinno wyglądać to w normalnym kraju (Karta Polaka) i porównałaś do patologii jaka ma miejsce w Zachodniej Europie. Masz ból d--y o to, że w tej kwestii to Polska jest wzorem czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
@nvmm: Z tych 50 nie wiem tylko jak odpowiedzieć na jedno. Jestem Polką owszem, ale nie wychowałam się w Polsce, nie dorastałam w niej ( w polskim środowisku też właściwie nie) nie chodziłam do polskiej szkoły, no i co? Jak tłukłam historię i kulturę swojego kraju to jakoś o tym czytałam i co? Obcokrajowców to miałoby nie obowiązywać? Starając się o amerykański paszport wymaga się znajomości konstytucji i poprawek.
  • Odpowiedz
@ninakraviz: O Warszawiance wielu Polaków mogło nie słyszeć, ja spotkałam się z nią we Francji, ale Rota? Rota powinna być obowiązkowa i znana w całości tak jak hymn. Pytania są banalne, nie wymaga się w nich czego czego nie wie statystyczny Polak.
  • Odpowiedz
@nvmm: po 1 kogo obchodzi że chce tu studiować, ja chce pół mln za darmo i co z tego
po 2 jak już chce studiować akurat w pl medycyne spoko ale z tego co kojarzę na wumie semestr 30k i chyba mają 6 lat co daje 360k
po 3 jak nie ma hajsu można dać mu pożyczkę którą bd spłacał, lekarzy nam potrzeba więc każdy zadowolony, jak będzie się obijał czy coś to sztum i ciężkie roboty aż odda pieniądze, jak wyjedzie to międzynarodowy list gończy czy coś

jak dla mnie to jedyne sensowne
  • Odpowiedz
Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da.

@nvmm ty tak na poważnie???
nemiroff90 - Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgen...

źródło: comment_sTBUo540hKuewvJECTojBtl5iluaMTRA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nvmm: Jak mnie mierzwi jak widzę to uwielbienie w Polsce dla Ukraińców/Białorusinów/Rosjan i chęć ich wszystkich tu sprowadzenia. Jak tak kochacie te nacje i uważacie za takie wspaniałe to sobie do nich jedźcie, a nie robcie z naszego kraju b----l.
  • Odpowiedz
@nvmm: Naucz go kombinować, to jeden z testów na prawdziwego Polaka. Nie musi mieć teraz karty polaka, pokieruj go na załatwienie sobie pozwolenia czasowego na pracę czy sam wjazd, a potem inną drogą już do celu, bo rozumiem że chcecie być razem. Obywatelstwo może spokojnie dostać za te parę lat.
  • Odpowiedz
@nvmm Ależ te pytania nie są trudne. Niech kupi sobie podręczniki z historii do gimnazjum, tam będzie to wszystko podane, i wykuje to wszystko; jeśli zamierza studiować medycynę - nauka głównie pamięciowa - nie powinien mieć żadnego problemu. Jeżeli chce mieć przywileje osoby z polskim obywatelstwem, niech wykaże minimum chęci i dowie się czegoś o kraju, w którym chce mieszkać. Zawsze może odpuścić teraz i próbować za rok, kiedy już wszystko
  • Odpowiedz
albo wyrecytować Warszawiankę?


@nvmm:

Oto dzis dzien krwi i chwaly. Oby dniem wskrzeszenia byl. W gwiazde Francji orzel bialy patrzac, lot swoj w niebo wzbil. A nadzieja podniecany nawoluje ze wszech stron. Powstan Polsko! Znies kajdany! Dzis twoj tryumf albo zgon!

Hej kto Polak na bagnety! Zyj swobodo! Polsko Zyj! Takim haslem cnej podniety, trabo nasza,
  • Odpowiedz