Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem zła. Niedawno poznałam w sieci Evgeniego. Evgeni jest Białorusinem, który z przyczyn politycznych nie może wrócić do swojego kraju i mieszka obecnie w Rosji. Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak - dostał się w Polsce na medycynę. Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc. Kurde, mirki. Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Śniadzi książęta z połowy Azji i Afryki zjeżdżają się do Europy tak ot, z kolejnymi roszczeniami, totalnie bezkarni, dostają na dzień dobry zasiłki większe, niż mediana zarobków w Polsce i jeszcze wypływa się po nich pod same brzegi Libii. Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da. ()

#zalesie #polska
  • 164
  • Odpowiedz
@nvmm:

Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Jeśli ty byś nie zdała to gratuluję. Chcesz to mu opłacaj studia z własnej kieszeni dlaczego ja mam mu płacić?
  • Odpowiedz
@nvmm: Pozwól, że odrobinę przeredaguję Twój wpis:

Mój kolega jest Białorusinem, który z powodów politycznych nie może wrócić do swojego kraju. Wiecie, że, mimo iż jest cudzoziemcem, może studiować w Polsce medycynę CAŁKOWICIE ZA DARMO? Wystarczy, że nauczy się języka i odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań z historii kraju!
  • Odpowiedz
@nvmm: tylko ci zalewajacy europe nie maja pozwolen na studia, ani zadnych wiekszych praw - ciezko to porownywac z sytuacja twojego kolegi.

problemem jest niewspolmierne do standardow europejskich wsparcie ciapakom. to tutaj budzi zastrzezenia i do tego mozna porownac kazdy problem zyciowy - bo ciapak ma hajs za nic a euorpejczyk musi pracowac, bo ciapakowi pomaga rzad, a czlowiek musi sam sobie radzic, bo ciapak moze wjechac do kraju bez problemu
  • Odpowiedz
e, które wymieniłeś nie. A te?


2- Testament Krzywoustego - co w nim było ?

6- Kto wygrał bitwę ( starcie ) pod Płowcami ?

18. Gdzie i kiedy zginał król Władysław Warneńczyk ?

19. Kto był pierwszym królem z dynastii Jagiellonów ?

20. Kto był ostatnim z dynastii Jagiellonów ?

21. Z jakim wydarzeniem hostorycznym kojarzy się postać ks. Kordeckiego ?

22. Rota na wyrywki.

23. Które święta katolickie i państwowe
  • Odpowiedz
@nvmm: większość pytań z tej listy jest banalna, chyba to Ty mieszkasz na Białorusi skoro nie znasz na nie odpowiedzi xD. A Karta Polaka jest dla osób o polskich korzeniach, a nie losowych rusków.
  • Odpowiedz
@nvmm: ale wiedz że jakbym chciał mieć "karte anglika" w anglii to też musiałbym te testy pisać po angielsku i odpowiadać z historii angielskiej, robisz gównoburze z niczego.
  • Odpowiedz
@nvmm: i bardzo dobrze, ze musi spełniać te warunki, żeby moc w Polsce studiować ZA DARMO. Gdyby każdy obcokrajowiec mógł studiować za darmo, to od razu po ukończeniu szkoły wracaliby do swojego kraju z dobrym wykształceniem uzyskanym za darmo. A tak, chociaż robimy przesiew.
  • Odpowiedz
@nvmm: Myślę sobie, że zdałabym z palcem w nosie wszak historię znam, literaturę lubię. Wchodzę na internety a tam TRIDUUM PASCHALNE I ROZKŁAD ŚWIĄT KATOLICKICH. Kufa, chyba nie jestem godna bycia Polką ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nvmm:

Ale mi nie przeszkadzają procedury. Tylko durne pytania i to, że w tym samym czasie tysiącami zalewają Europę ludzie, wobec których nie ma żadnych wymagań.


Przecież on się nie ubiega o pozwolenie na pobyt tylko o poświadczenie, że należy do narodu Polskiego. No to chyba lekka różnica jest cnie? Teoretycznie na drodze edukacji każdy polak powinien znać odpowiedzi na te pytania.
  • Odpowiedz
Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc.


@nvmm: Bo Karta Polaka niesie za soba szereg benefitow, dlatego sie o nia stara. Gdyby chcial przyjechac na zwyklej wizie studenckiej, to by nie musial nawet
  • Odpowiedz
Tylko durne pytania i to, że w tym samym czasie tysiącami zalewają Europę ludzie, wobec których nie ma żadnych wymagań.


@nvmm: argument z dupy. Jak chce mieć takie same warunki jak ludzie z Syrii to niech stara się o status uchodźcy, a nie o kartę Polaka.
Zresztą gdyby wybrał się do któregoś z krajów do których Ci uchodźcy jadą to spokojnie miałby podobne warunki co oni. W PL oni wcale łatwo
  • Odpowiedz
@nvmm: ale w sumie minimum 18 tysięcy zł za semestr od państwa to całkiem niezłe wynagrodzenie za nauczenie się troche języka i historii, nie? Łącznie minimum 216k PLN. Chyba, że by chciał to olać i pójść na
  • Odpowiedz