Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem zła. Niedawno poznałam w sieci Evgeniego. Evgeni jest Białorusinem, który z przyczyn politycznych nie może wrócić do swojego kraju i mieszka obecnie w Rosji. Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak - dostał się w Polsce na medycynę. Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc. Kurde, mirki. Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Śniadzi książęta z połowy Azji i Afryki zjeżdżają się do Europy tak ot, z kolejnymi roszczeniami, totalnie bezkarni, dostają na dzień dobry zasiłki większe, niż mediana zarobków w Polsce i jeszcze wypływa się po nich pod same brzegi Libii. Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da. ()

#zalesie #polska
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moris93: ukraińcy i białorusini którzy dostają po 1500zł od naszego państwa nie wiem za co!? bo tak jest, przyjezdzaja do akademika i wielcy panowie a ja musze dymać jak frajer żeby cokolwiek mieć, to jest sprawiedliwe? niech płaci za studia jak reszta obcokrajowców po 2000eur jak chce sie u nas uczyć!! A tak studiuje za darmo i utrzymuje sie za nasze!! a zresztą to brudasy są xd...
  • Odpowiedz
@AveryL: trochę walczysz z urojona teza wskazując jako adresata mnie. Napisałam, że to są pytania na poziomie 6 klasy, bo to prawda. Z Rota jedynie mógłby być problem, bo nie słyszy się jej na tyle często, żeby znać ja cała na pamięć po opuszczeniu szkoły.
Ja na przykład nie znam, choć z resztą pytan nie miałam problemu, nawet z tymi niby trudniejszymi.
  • Odpowiedz
@ninakraviz: Adresatem jesteś Ty bo z Tobą rozmawiam. Nie jako "główny winowajca". Osobiście mam wrażenie, że nieco to wyolbrzymiasz i sama mam wizję, że staję się przed komisją, a oni informują "jeśli w ciągu 30 sekund nie przytoczysz odpowiednich fragmentów ROTY to nie masz co liczyć na kartę Polaka". Wybacz, ale tak mi się to kojarzy. Wydaje mi się, że pytania są ogólnodostępne, więc można się nauczyć i Roty i
  • Odpowiedz