Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem zła. Niedawno poznałam w sieci Evgeniego. Evgeni jest Białorusinem, który z przyczyn politycznych nie może wrócić do swojego kraju i mieszka obecnie w Rosji. Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak - dostał się w Polsce na medycynę. Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc. Kurde, mirki. Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Śniadzi książęta z połowy Azji i Afryki zjeżdżają się do Europy tak ot, z kolejnymi roszczeniami, totalnie bezkarni, dostają na dzień dobry zasiłki większe, niż mediana zarobków w Polsce i jeszcze wypływa się po nich pod same brzegi Libii. Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da. ()

#zalesie #polska
  • 164
  • Odpowiedz
@nvmm: niech sie buja frajer, co będzie dostawał od naszego kraju miesięcznie 1500zł za frajer a ja polak #!$%@? nie dostane żadnego stypendium bo mi pare zł przekracza limit pffff kolejny pituh
  • Odpowiedz
Banalne są te pytania... Gdzieś na ponad 40 z tych 60 prawie każdy w miarę kumaty rodak odpowie. A taki Białorusin niech się nauczy jak chce mieć coś za darmo. Chce studiować medycynę, to raczej ma dobrą głowę...
  • Odpowiedz
@ninakraviz: Wciąż: No to co? Hymn zna się na wyrywki ( a przynajmniej powinno) Rotę także, skoro funkcjonuje jako nieoficjalny, drugi hymn narodowy i był okres, że miała nim zostać. Nie sądzę by powiedzieli: 14 linijka Roty, ma pan 3 sekundy na odpowiedź". lub " 41 słowo w Rocie" Raczej dotyczy to " 3 zwrotka Roty". Nie widzę w tych pytaniach nic trudnego, nic szokującego lub oburzającego.
  • Odpowiedz
@nvmm: i bardzo dobrze. Nie jest Polakiem do tego chce naciągnąć państwo na darmowe studia, które są opłacane z podatków obywateli. Powinno się go zgłosić za próbę oszustwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@nvmm Nie może emigrowac w innym trybie tylko na kartę polaka? Karta polaka to jednak tryb specjalny.

Niech się dobrze zorientuje bo o ile wiem obcokrajowiec może studiować w pl za darmo. Były przecież afery, że polska uczelnia dostaje za przyjęcie obcokrajowca z budżetu więcej kasy niż za polaka. - dlatego polskie uczelnie lubia ukraincow. Choć może to zależy dokładnie od kraju pochodzenia, nie wiem dokładnie.
  • Odpowiedz
@nvmm 1. Jak wygląda godło Polski? 
2. Jak wygląda flaga Polski? 
3. Gdzie mieszka smok wawelski? 
4. Co Polacy jedzą w tłusty czwartek? 
5. W jaki sposób eleganccy Polacy witają się z kobietami? 
6. Którą z następujących potraw można uznać za typowo polską: hot doga, soliankę czy bigos? 
7. Kim był Jan Matejko? 
8. Kim jest Andrzej Wajda? 
9. Jakie duże polskie miasta są położone nad Bałtykiem? 
10. Jak tradycyjnie ubiera się
  • Odpowiedz
@nvmm mam masę znajomych z Białorusi, dla tych osób cała ta sytuacja z egzamin jest śmieszna bo ten egzamin jest bardzo prosty, każdy może się tego nauczyć w kilka godzin, tak więc według mnie #!$%@?. Druga kwestia, studia w Polsce z kartą Polaka, by się dostać musi najpierw iść na tak zwaną zerówka, zerówka polega na nauce języków polskiego i historii w tedy to większość wschodnich "Polaków" odpada że studiów, powodem jest
  • Odpowiedz