Wpis z mikrobloga

Mirki,
W pracy podczas tworzenia nowych środowisk dla klienta muszę w jakiś sposób udokumentować wszystko od strony sieciowej - trochę rzeczy tam jest które finalnie zbieram w kilku plikach excelowych. Mam do tego szablony zrobione i wypełniam je wraz z postępem prac. Ale to delikatnie mówiąc jest nudne.
Macie pomysł jak można to usprawnić? Chciałbym mieć jeden plik na podstawie którego wypełnią mi się wszystkie dokumenty, tak aby w momencie gdy coś dodam do tego pierwszego pozostałe się zaktualizują. W tym momencie jedyne znane mi rozwiązanie to stworzenie skryptu/programu w pythonie/javie który mi będzie generował excele z jakiegoś pliku źródłowego. Rozwiązanie proste, ale aż się prosi o jakieś lepsze podejście. W którą stronę radzicie szukać? Albo macie jakiś gotowy program który robi to czego mi trzeba?
#it #excel #programowanie #korposwiat
  • 12
@kubaczka: w jaki sposób widzisz tu wykorzystanie vba? Chodzi mi np. o sytuację w której w danej kategorii mogę mieć 2 maszyny, a mogę mieć też 4/6. Jak wtedy prosto modyfikować szablon aby wypełnił tyle wierszy ile mi potrzeba?
@kubaczka: @kubaczka: prywatnie jak sobie zrobiłem skrypt który mi gromadzi co 24h dane i chcę je jakoś w excelu przedstawić to korzystałem w xlwt w Pythonie. O tyle jakieś skrypty mi pasują że inne rzeczy i tak są wykonywane przez jakieś skrypty więc to by można wszystko spiąć ze sobą. Ale vba nie brzmi źle, na dobrą sprawę nie chciałbym w 100% tego automatyzować, jedyne na czym mi zależy to
@Pr2speQ: W produktach MS możesz pobierać dane z innych dokumentów i je przeliczać. Więc masz excela z wartościami i dajesz do niego odnosniki z worda i execela. Robiłem takie coś z 6lat temu w szkole, powinno to dalej istnieć :p
@SirKir: Finalnie to rozwiązanie wygrało ;) Powiązałem sobie wszystkie excele, zaciągają one dane z jednego głównego. A ten główny będzie generowany programem, już mi student nad tym pracuje :) Poza samymi excelami jeszcze inne rzeczy będą się tam docelowo robiły więc chciałem jakoś to wszystko zautomatyzować.