Wpis z mikrobloga

Chce zrobić kanał. #!$%@?łem się jeżdżeniem po warsztatach i proszeniem ich o łaskę, bo każdy #!$%@? robotą.
Zrobiłbym se taki mały, powiedzmy wys 180 cm szer 65 cm i dł 200 cm. Pod wiatą. Oczywiście ma być szybko i tanio, wstępny plan mam taki:
1. Wykopie dziurę większą o 10 cm niż chce kanał
2. Zrobie sobie z płyt OSB takie wnętrze- formę.
3. Dam folię izolacyjną między ziemią i betonem no i też między OSB i betonem.
4. Zaleje to betonem, dodam brojenie, sciany i podłoga grube na 10 cm.

Wiem, że mały i prowizorka, ale nic lepszego mi nie trzeba a wyszloby mnie to max 500 zl (piasek ze żwirem 100, cement 100, osb 200 folie i pierdoły do 100 zl, druty mam).
Auta zwykle mają 4 metry więc mając 2 metrowy kanał powinienem dać rade wejść do kanały i sięgnąć środka, ale zwykle i tak się coś robi przy ośkach albo pod silnikiem.
Co myślicie?

#budownictwo #mechanikasamochodowa
  • 32
@WiewiurPL: w jednym z warsztatów w którym robiłem był taki ciasny kanał, do tego podnośnik za daleko ustawiony lub za krótki. Za każdym razem jak wychodziłem na powierzchnię to się musiałem rozprostowywać i wyciągać. No i jakakolwiek robota przy zawieszeniu - masaraksz. Z drugiej strony lepszy taki niż żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@badtek apetyt rośnie w miarę jedzenia więc nie żałuj na szerokości ;). A co do materiału to w budowlance nie doradzę, ja mogę lać beton ale plan musi ktoś mądrzejszy ułożyć, nie wiem jak z Twoją wiedzą w tym temacie