Wpis z mikrobloga

Chce zrobić kanał. #!$%@?łem się jeżdżeniem po warsztatach i proszeniem ich o łaskę, bo każdy #!$%@? robotą.
Zrobiłbym se taki mały, powiedzmy wys 180 cm szer 65 cm i dł 200 cm. Pod wiatą. Oczywiście ma być szybko i tanio, wstępny plan mam taki:
1. Wykopie dziurę większą o 10 cm niż chce kanał
2. Zrobie sobie z płyt OSB takie wnętrze- formę.
3. Dam folię izolacyjną między ziemią i betonem no i też między OSB i betonem.
4. Zaleje to betonem, dodam brojenie, sciany i podłoga grube na 10 cm.

Wiem, że mały i prowizorka, ale nic lepszego mi nie trzeba a wyszloby mnie to max 500 zl (piasek ze żwirem 100, cement 100, osb 200 folie i pierdoły do 100 zl, druty mam).
Auta zwykle mają 4 metry więc mając 2 metrowy kanał powinienem dać rade wejść do kanały i sięgnąć środka, ale zwykle i tak się coś robi przy ośkach albo pod silnikiem.
Co myślicie?

#budownictwo #mechanikasamochodowa
  • 32
  • Odpowiedz
@darek-jg: ale czemu się nie uda? rozlezie się po zalaniu betonem? czy potem beton nie wytrzyma? co do OSB. to dam tam jeszcze wzmocnie to deskami i rozpórkami
  • Odpowiedz
@badtek 190cm betonu + OSB :D pomyśl co może pójść źle. Przypominam, ze beton ma ciężar 2,5 krotnie większy od wody. Nie wspomnę także o dziurze w ziemi 1,8 z pionową skarpą :D znajdź kogoś poważnego bo się człowieku zabijesz w wykopie :D
  • Odpowiedz
@badtek: będzie za wąski. I to bardzo za wąski chyba ze chcesz robić tylko 126p/Cinquecento. Do normalnego auta będziesz miał dostęp tylko do korka od oleju.
OSB + beton + 180cm to się nie może udać.
Tylko murowany z cegieł/bloczków lub szalunek z desek z rozporami + równe zalewanie.
  • Odpowiedz
To się nie uda,może poszukaj gotowego kanału wylewanego z wibrowanego wodoszczelnego betonu...


@darek-jg: > folia się porwie,osb nie wytrzyma naporu betonu a cały szalunek wypłynie na wierzch podczas betonowania,nie policzyłeś transportu materiałow,piasku i żwiru potrzeba ok.2 ton a cementu też więcej...nigdy tego nie robiłeś i jeszcze wiele rzeczy może pójść nie tak...

@darek-jg: taki garaż to 2 tys poza tym nie da się go wstawic bo musialbym rozbierać wiatę.
  • Odpowiedz
będzie za wąski. I to bardzo za wąski chyba ze chcesz robić tylko 126p/Cinquecento. Do normalnego auta będziesz miał dostęp tylko do korka od oleju.


@WiewiurPL: co ty gadasz? przecież zawsze mogę sobie ustawić auto bliżej lub dalej krawędzi.
  • Odpowiedz
190cm betonu + OSB :D pomyśl co może pójść źle. Przypominam, ze beton ma ciężar 2,5 krotnie większy od wody. Nie wspomnę także o dziurze w ziemi 1,8 z pionową skarpą :D znajdź kogoś poważnego bo się człowieku zabijesz w wykopie :D


@Kartiww: co ma pójsc zle z tym OSB? zabezpiecze z zewnatrz plyty 15mm OSB folią, żeby nie zawilgły, a w środku zrobie konstrukcje wzmacniające i rozpierające z desek/łat których
  • Odpowiedz
@badtek: tak tak powodzenia. Jak będzie trzeba zdjąć miskę, skrzynie rozebrać zawias z dwóch stron, wymienić chłodnice, przegub, półoś, odkręcić kolektor od spodu i od tyłu, to se będziesz przestawiał ale przekleństwa w głowie. Nie lepiej zrobić odrazu szerszy i mieć problem z głowy niż po 2 robocie mieć pozdzierane łokcie?
Idziesz w jakieś półśrodki a to #!$%@? pomysł. Jak chcesz tylko olej zmieniać ktoś wyżej pisał kop se najazdy i
  • Odpowiedz
Idziesz w jakieś półśrodki a to #!$%@? pomysł.


@WiewiurPL: to nie jest #!$%@? pomysł, bo ja nie robie warsztatu, tylko chce mieć możliwość podglądniecia auta od spodu, sprawdzenia przewodów hamulcowych, pomalowania ich oraz proste rzeczy mechaniczne ktore moge zrobic sam. A mam #!$%@? dość jeżdżenia po warsztatach czekacha na ich łaskę żeby zobaczyć podwozie.
  • Odpowiedz
@badtek przy Twoich wymiarach to jest jakaś tona parcia betonu dołem. Ściany szaluje się systemowo, albo tak jak w twoim przypadku szaluje się beczkę, ale napewno nie z OSB wzmacnianego łatami bo można przy tym zginąć. Dla swojego dobra skonsultuj się z kimś kto ma pojęcie o betonie i wykopach albo odpuść sobie.
  • Odpowiedz
@badtek To będziesz to zawdzięczał tylko szczęściu. Pracuje na co dzień przy dużo większych betonowaniach i widziałem przypadki gdzie systemowe szalunki puszczały bo cieśla nie dociągnął jednego z parunastu zamków. Wolę o Tobie nie czytać w gazecie więc doradzam. Zrobisz jak chcesz.
  • Odpowiedz
@Kartiww: To nie jest duże betonowanie, wejdzie tam niewiele ponad 1 m3 betonu. Niby dlaczego masz czytać o mnie w gazecie? że mi ten szalunek padnie i beton się rozleje? Jak już, to takie rzeczy najwyżej na mirko poczytasz ;-)
Nie zrozum mnie źle, ale wydaje mi się, że troche źle szacujesz ryzyko. Napisałem, że bede to wspierał deskami czy łatami, pomyśl sobie że w środku zrobię szkielet, do środka przymocuję
  • Odpowiedz