Wpis z mikrobloga

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Będzie większa jeśli nigdy nie miałem kredytu/rat? Cz do kredytu hipotecznego zawsze trzeba mieć wkład własny? A jak nie mam wkładu własnego, to mogę skorzystać z MDM? Jest tu ktoś ogarnięty w takich sprawach? Jaki bank najlepiej wybrać? Ten, w którym mam konto czy jakiś inny?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kredyt #banki #bank #hipoteka #kredythipoteczny #zdolnosckredytowa #mdm #mieszkanie
  • 15
@Cesarz_Polski jak nigdy nie miałeś kredytu to średnio, będziesz miał brak score, co oznacza że banki nie wiedzą o Tobie za wiele. Wkład własny jest wymagany, ale niektóre banki akceptują MdM z tego co słyszałem jak wkład własny.
@Cesarz_Polski: nie do końca, bo równie dobrze możesz zarabiać 10 000 zł a mieć takie wydatki i postępować głupio i nie spłacać np. rat xD
ale serio jak masz wpływy porządne to dostaniesz, zawsze trzeba przecież kiedyś zacząć po prostu decyzja nie będzie natychmiast
@Cesarz_Polski: walka z bankami nie ma sensu. Po prostu wyrób sobie pozytywną historię kredytową i będziesz miał pewność. Niedawno udało mi się sklecić artykuł, jak zbudować pozytywną historię kredytową i poprawić scoring bezkosztowo. Pokazuję przykłady konkretnych produktów. Link do wpisu tutaj.
Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Będzie większa jeśli nigdy nie miałem kredytu/rat?


@Cesarz_Polski: Brak lub posiadanie pozytywnej historii kredytowej nie wpływa na zdolność kredytową. Ona zależy od wysokości dochodów i podstawy, na jakiej je otrzymujesz (np. umowa o pracę na czas określony da większą zdolność kredytową niż umowa-zlecenie).

Sama zaś historia kredytowa decyduje o tym, na ile jesteś wiarygodny w oczach banku. Postaw się w podobnej sytuacji. Chcą od Ciebie pożyczyć
@Cesarz_Polski ale bank nie wie że zawsze miałeś hajs, ja np wziąłem Żelazko na raty. Fakt, że zapłacę te 20zl więcej ale bank nie widzi na jaką ratę jest kredyt tylko że miałeś kredyt i splaciles go terminowo. Trzeba myśleć wcześniej o takich rzeczach i budować historie kredytowa - weź sobie jakieś niedrogie agd, powiedz że chcesz na jak najmniej rat i szybko splac.