Wpis z mikrobloga

No i kupiłem kolejne #enduro. Jak przyjechaliśmy obejrzeć moto i kiedy już obgadaliśmy kwestię zakupu, to sprzedający nie chciał uwierzyć, że zmieścimy motocykl do hatchbacka XD
Zapytał od razu kiedy przyjeżdżamy z przyczepką


#motocykle #jezdzompolaryjom #motomirko #gasgas
Pobierz Tarzan_boj - No i kupiłem kolejne #enduro. Jak przyjechaliśmy obejrzeć moto i kiedy j...
źródło: comment_RNMN5eNA2pwQhSxsC1QTEc43D0q1G4Sb.jpg
  • 30
@Mekki: I to jest minus, dętką albo tublissem wyregulujesz sobie ciśnienie jakiego akurat teraz potrzebujesz, jak jeździsz w różnorodnym terenie to się przydaje. Przy moussach jest lipa tego rodzaju, że niszczą się przy zdejmowaniu i zakładaniu opon, ciężej się naciąga gumy, jak go nie posmarujesz odpowiednim siuwaksem który nie wysycha i zmniejsza opory tarcia względem opony to też się będzie wycierać.
No i jeszcze wspólnym plusem dętek i moussów jest to,
@Tarzan_boj wiem, tak sobie smieszkuję. Chodziło o to że jak założy musa nie ma możliwości zmiany ciśnień, a jak nie ma możliwości to się nie przejmuje bo nie ma czym;)
@Tarzan_boj: Kurde, gdyby tych gasgasów było więcej i z młodszych roczników, też bym kupił takiego gasgasa :D Miałem okazję jeździć na ec300, fajna maszyna, fajne zawieszenie, ale niestety jak na moje amatorskie oko, ciężko było mi zauważyć jakieś różnice w prowadzeniu, dla mnie exc250 jakieś sztywniejsze było. Jak porównuję ze znajomymi, to nie ma aż takiej dużej różnicy pomiędzy częściami do kata czy mojej yamahy, wręcz ktm ma więcej zamienników ;P
@Varien: Szczerze? Zamienników jest sporo, tłoki Wossner, Wiseco, Athena, korb pewnie tez sporo(przynajmniej u mnie jest Vesrah, znajac zycie Proxa czy Hot Rodsa bez problemu mozna dostac), zawieszenie ohlinsa. Fajną opcją jest pompa sprzęgła, w moim egzemplarzu jest bodajże nissin na płyn hamulcowy dot-4, wiec często mozna zmieniac płyn i jest tania w eksploatacji, ktmowskie pompy magury tez sie serwisuje, ale na płynie hamulcowym nie pojadą, bo zaraz pójdą gumowe oringi
@Varien: Chodzi mi bardziej o serwis samego zawieszenia, nie jest marki pingpongen #!$%@?, więc z serwisem nie powinno być większego problemu. Z tego co mi wiadomo, to ohlinsy są w ggasach w serii :D
A z tym sprzęgłem to masz rację, w końcu cały układ razem z wysprzęglikiem jest przystosowany pod odpowiedni płyn, my bad :P