Wpis z mikrobloga

#30dnibezprokrastynacji

*5/30*

Dziś 2h jazdy na rowerze i 1,5h spaceru, a żeby jeszcze lepiej wykorzystać czas to słuchałam w trakcie wykładów tego mnicha. ;)

Nawet ludzie, którzy medytują - medytują by coś osiągnąć. Medytujesz nie po to by coś dostać, nie po to by coś osiągnąć. Medytujesz po to aby odpuścić.


Buddystką zostać nie zamierzam, ale wykłady tego mnicha są genialne! Od 38 minuty jest nawet fajna anegdotka o Polce.

Po wysłuchaniu tak sobie myślę z czego wynika wszelkie uczucie bezsensu, niechęci, żalu, złości u ludzi? Z braku akceptacji - sytuacji, w której teraz jesteśmy, podjętych decyzji przez nas lub innych, popełnionych błędów. Przeszłość można tylko zaakceptować, po co trzymać się jej tak kurczowo i na jej podstawie oceniać teraźniejszość. "Patyk jest ciężki tylko kiedy go się trzyma" . Odkładanie na potem rzeczy do zrobienia i zamartwianie się tym robiąc coś innego nie pozwala na życie chwilą obecną, a jak nie żyjesz tu i teraz to czy żyjesz w ogóle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#feels #medytacja #mindfulness #depresja #psychologia #prokrastynacja
A.....a - #30dnibezprokrastynacji

*5/30*

Dziś 2h jazdy na rowerze i 1,5h spacer...
  • 15
@Daxxx: kiedyś zastanawiałam się czy ją kupić:) a ostatnio czytalam kawalek innej ksiazki tego autora i była dobra. Dzięki za polecenie! W empiku widze, ze nawet na promocji to moze sie skusze. Mialam jechac dzis do biblioteki po "Gdziekolwiek jesteś bądź", ale wypożyczona przez kogoś. Rok temu ją czytałam i mogę polecić:)
@Acetylocholina: Ooo dzięki, spróbuję. Ja w tej tematyce po przeczytaniu biografii Steve Jobsa kupiłem sobie książkę "be here now" Ram Dass - dotyczy ona całej wschodniej filozofii - coś mega, chociaż z uwagi na mój angielski dosyć ciężko mi było ją przeczytać, ale i tak byłem pod ogromnym wrażeniem.