Wpis z mikrobloga

Podstawowym elektoratem PO i przybudówek są przesiedleńcy ze wsi do miast, po gównostudiach z turystyki, którzy chcą się wpasować w wielkomiejską inteligencję. W rzeczywistości nie rozumieją z tego ani trochę więcej niż rolnik spod Lublina, przy czym on chociaż ma jako takie doświadczenie życiowe.


@Daleki_Jones: Tak będziecie tłumaczyć statystyki towarzyszu? xd Bo ci wykształceni z PO to tak na serio nie są wykształceni, ale ci nieliczni wykształceni z PISu to już
Wy chyba jakieś urojenia macie. PiS zdominował wyłącznię grupę osób z wykształceniem podstawowym. Natomiast im wyższe wykształcenie tym odsetek głosów oddanych na PiS jest coraz mniejszy. Co dziwnym nie jest, bo np. nie wyobrażam sobie prawnika który popiera PiS po wprowadzeniu takich zmian w kwestii ustroju KRS, sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.
Zresztą w grupie z wyższym wykształceniem czemu opieracie się tylko na PO - powinniście chyba zsumować głosy "opozycji totalnej".
Ja tylko przypomnę, że modelowy wyborca pis ma wyksztalcenie podstawowe lub zawodowe. Jak taki człowiek ma rozumieć pojęcie trójpodziału władzy czy niezwisłości sędziowskiej będąc na to zwyczajcie zbyt głupim?


@mikolajrej: A demokrację to lubisz? Bo Twój wywód na temat nieogarnięcia wyborcy w wielu tematach to w zasadzie zgrabne podsumowanie całej idei ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wyporkiewicz: Wpis miał pokazać jak durni są wyborcy pisu i że nie zrozumieją co to trójpodział władzy.
Liczb osób głosujących nikt nie poda bo tego nikt nie wie.
Więc przytaczam fakt - w każdej grupie wykształcenia pis ma największa ilość zwolenników.
Tak, ludzie z wyższym wykształceniem chętniej głosują na pis niż na po i jest ich więcej.
nie zrozumieją co to trójpodział władzy.


@asterrr: Ty też nie rozumiesz, więc o co ten krzyk? Już się zaczyna wymyślanie dlaczego przegraliście. Ja Ci wytłumaczę: PiS zapewnił ludziom więcej bezpieczeństwa socjalnego niż kolejne "partie Balcerowicza" razem wzięte. Gdybyście się Jaśnie Liberałowie ujmowali choć trochę za ludźmi, którzy mają gorzej od Was, to nie było by takiej sytuacji. Teraz w gorących wpisy polityczne pt. "podbudowywanie nadszarpniętego poczucia wyższości nad współobywatelami". Moja mama
@wyporkiewicz: Tak jak pisałem, dokładnych liczb ludzi głosujących według wykształcenia nikt nie zna.
Możliwe, że ludzie z podstawowym wykształceniem w większości zostali w domu, a wykształceni ludzie ochoczo głosowali.
Co natomiast jest faktem to, to co jest podane na wykresach.

@MKULTRA: Twoja odpowiedź na pewno miał być adresowana do mnie? Bo nijak mi nie pasuje.