Wpis z mikrobloga

Siema Mirki z #samochody #motoryzacja #motowarszawa Chciałbym kupić samochód, mam na ten cel 20-24 tys. Robię małe przebiegi 7-12tys rocznie , głównie po mieście i krótkich trasach. Szukam jakiegoś nie dziadkowego sedana i wybór zawęziłem do 2 modeli z lat 2007-2009. Czy ktoś może polecić, odradzić, ma i chciałby się wypowiedzieć albo polecić inny w takim przedziale ?

Laguna III (2007-) czy Citroen C5 ( 2008-)

  • Laguna III 21.6% (8)
  • Citroen C5 32.4% (12)
  • Coś innego 45.9% (17)

Oddanych głosów: 37

  • 25
@koszyk2: jakiś czas temu kupiłam hyundaia i30 rocznik 2009 z silnikiem 1.6 plus gaz, zapłaciłam niecałe 25k, ale ma przebieg 50k, w momencie zakupu instalacje z przebiegiem kilkuset km i jest bardzo dobrze utrzymany :). No ale to hatchback.. niemniej jednak polecam bardzo, bo jeździ sie przyjemnie i cieszy sie dobrymi opiniami. Tylko nie szukaj po komisach, tam jest syf.
@koszyk2: Przebieg 7-12k rocznie wg mnie by nie usprawiedliwiał wydatku 24kCBL na samochód. Jak już coś do miasta, to dlaczego autosegment D, a nie B lub C? Z tych 2 opcji wybrałbym to, na co trafię pierwsze w dobrym stanie technicznym - bo samochody są w miarę udane.
@koszyk2: A czy ja gdzieś tak napisałem? Jak lubisz w taki sposób gospodarować swoim majątkiem, to twoja sprawa, tylko jak ci za parę lat przyjdzie sprzedawać to samo auto za 10k to podlicz sobie ile cię kosztował każdy kilometr. Pytałes o poradę i głupkowato odpowiadasz, jak ci ktoś ją daje. BTW: tag motowarszawa jest tagiem motocyklistów z Warszawy.
Mirku kazdy wydaje swoją cebule na co chce, ja robie podobne przebiegi samochodem i nie przeszkadza mi to miec 2.0l diesla i zeby było smieszniej mam tez motur który pali wiecej niz moje auto na setke a robie nim zdecydowanie mniejsze przebiegi.... nie wszystko trzeba przeliczac na pieniadze :) jakby najwazniejszy był motyw ekonomiczny posiadania samochodu to wszyscy by jezdzili fabiami w gazie...

@kinollos:
@kozaqwawa: ale ja mu nic nie mówie jak on ma wydawać swoje pieniądze. Prosił o opinię, więc mu napisalem, co ja myślę (wyrażenie klucz "wg mnie") i w żadnym razie nie krytykowałem zakupu samochodu za 24k. Sam mam nowy motur, który kupiłem zupełnie bez sensu pod wzgledem ekonomicznym, więc wiem o co Ci chodzi. Co do Twojej wypowiedzi, to uważam, że kupno 10-letniego samochodu zdedycowanie należy przemyślec pod względem ekonomicznym, ponieważ
Co do Twojej wypowiedzi, to uważam, że kupno 10-letniego samochodu zdedycowanie należy przemyślec pod względem ekonomicznym, ponieważ C5/Laguny nie kupuje się dla przyjemności posiadania


@kinollos: rózne ludzie mają przyjemności ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym się w starą francuską D klase tez nie pchał wole 5letnie kompakty.... mniej pieprzenia się i koszty nizsze.
@kinollos: Napisałeś > Przebieg 7-12k rocznie wg mnie by nie usprawiedliwiał wydatku 24kCBL na samochód.
to odpisałem,że nie muszę go usprawiedliwiać. Tak samo > Pytałes o poradę i głupkowato odpowiadasz, jak ci ktoś ją daje.
Tylko ja nie pytałem o poradę czy opłaca mi się kupić samochód.