Wpis z mikrobloga

@ravz chwalę sobie androida. Jest to dla mnie tylko zaleta. Nie ma chyba większej bzdury niż iTunes. Chcę film czy dowolny plik, to go ściągam na dysk telefonu i już. Można już zapisywać dowolny plik na iPhonie czy tylko w chmurze? Do tego miui ma na dobrą sprawę niewiele wspólnego z Androidem.
@ravz widzisz, ja nawet nie muszę sprawdzać, bo jak coś wymyślę, to to pewnie działa bez problemu. iOS potrafi już mieć odpalone dwie apki na raz na ekranie? Można emulować konsole i po prostu ściągnąć sobie grę na nią z neta?
@ravz to gdzie jest jakaś przewaga? Generalnie iOS nie oferuje nic ciekawego, a jak już, to wprowadzają to z opóźnieniem. Jak swype i podobne, widgety, większe ekrany z większą rozdzielczością. W tej chwili ip7 wygląda przy S8 jak telefon sprzed 2 lat z cienkimi zagospodarowaniem przestrzeni.
@CCTVm8 nie mieszkam w Polsce, co nie ma znaczenia. Stać mnie na iPhona bez problemu, tylko po co? Nie jest wydajniejszy, lepiej zbudowany, używa niestandardowej ładowarki, nie wygląda lepiej, ma gorszy ekran od S8. Nic ciekawego za taką cenę.
@viruszg: O ile nie opowiem się za żadną stroną bo telefony obu firm używałem o tyle stwierdzenie

Otwartość i możliwość modyfikacji przez każdego gimboinformatyka to zaleta? Serio?

jest według mnie śmieszne. Od dawna wiadomo, że otwartość kodu wpływa pozytywnie na jego bezpieczeństwo w porównaniu do zamkniętych odpowiedników (patrz exploity na protokoły SMB, które przez x miesięcy mogły być używane przez NSA lub kogokolwiek kto je odkrył bo nikt poza Microsoftem nie
@boguchstein: Ile iPhonow miales w zyciu? Podejrzewam ze zadnego. IPhone to gotowy produkt, a nie open source device w ktorym 2/3 aplikacji to prototypy i nie dzialaja poprawnie. Telefony sie tna po 5 miesiacach od zakupu, systemy nie sa updatowane wstecz. Uzywalem androidow blisko 6 lat i po przejsciu na IoS wiem ile tracilem. Ja sobie nie moge pozwolic na zawod ze strony telefonu - iPhone mnie od tego strzeze.
@CCTVm8 używałem innych produktów i polityka Apple do mnie nie przemawia (iTunes, brak swype, widgetów, beznadziejna costumizcja telefonu, brak kompatybilności kabli itd.). Do tego przeciętny design i ekran jak na 2017 rok. Z mi6 nie mam takiego problemu jak zamulanie czy brak stabilności. Zwłaszcza, że kosztował tak mało. Część z problemów Apple rozwiązało, ale trwa to latami.
@boguchstein: Uzywam iPhone od roku - ani razu nie wlaczylem iTunes, nie ma takiej potrzeby. Widgetow nie ma, bo sa swietne aplikacje a widgety po prostu zra baterie. Customiazjac to kwestia gustu, ja jej nie potrzebuje bo uzywam telefonu do pracy/komunikacji nie jako zabawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na ajfia nie zainstalujesz lewych apek, gownianych softow albo rootow ktore gowno daja. Ale mowie - kwestia gustu, dla