Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to już alkoholizm albo jego początki? Mój chłopak w ciągu tygodnia nie pije, ale jak jest weekend i spędzamy go razem to wypija w piątek i sobotę po 4-5 piw. Ostatnio mi powiedział, że w pozostałe weekendy (w te które nie spędzamy razem) też tyle wypija piw albo i więcej trwa to już od około 2 lat. Jak dla mnie przez taki okres czasu picie 10 piw w każdy weekend to lekka przesada. On mówi, że w ciągu tygodnia nie pije i ciężko pracuje więc jak jest weekend to może sobie pozwolić na odrobinę luzu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 130
Tyle co on w weekend wypija, ja wypijam codziennie i nie uważam, żebym miał problem( ͡º ͜ʖ͡º)


@Ya_griszka: w ogóle nie masz problemu ( )

@AnonimoweMirkoWyznania: z medycznego punktu widzenia łapałoby się to pod alkoholizm z doświadczenia - obserwuj. Z tego co piszesz nie jesteście na codzień razem i wszystkiego możesz nie widzieć, alkoholicy świetnie się maskują ale nie popadałbym
@AnonimoweMirkoWyznania: Wygląda to jak wstęp do problemu. Jeżeli będzie zatajał przed tobą ile pił i kiedy (np nagle się okaże, że już nie są tylko weekendy, ale czasem po pracy sobie coś chlapnie), znajdziesz pochowane puste butelki/puszki, będzie się wymigiwał od obietnic i obowiązków - to brawo - masz właśnie do czynienia z alkoholikiem :) Uważaj na uzależnione osoby, jak chcą to potrafia być BARDZO przebiegłe.
@support: w/g WHO:

Objawy uzależnienia

Aby móc mówić o uzależnieniu od alkoholu muszą wystąpić minimum trzy z poniższych objawów. Do objawów należą:

Silna natrętna potrzeba spożywania alkoholu (głód alkoholowy)
Upośledzona zdolność kontrolowania picia alkoholu (trudności w unikaniu rozpoczęcia picia, trudności w zakończeniu picia albo problemy z kontrolowaniem picia do wcześniej założonego poziomu).
Picie alkoholu w celu złagodzenia albo zapobieżenia alkoholowemu zespołowi abstynencyjnemu oraz subiektywne poczucie skuteczności takiego postępowania.
Objawy abstynencyjne (drżenia
@AnonimoweMirkoWyznania: Stara odwieczna prawda - jak kobieta ma za mało problemów, to sobie ich szuka.

Nie, to nie jest alkoholizm. Normy masz wyżej wklejone i on jest znacznie poniżej. Ale tak naprawdę to jest kwestia tego, czy dzieje się coś złego? Jeśli po prostu wypija sobie cztery piwa w sobotę i tyle, to nie rozumiem pytania. Co innego, jeśli przez alkohol zaniedbuje obowiązki, zawala sprawy, życie rodzinne czy Wasz związek, a
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem okresy że wypijałem po 3 - 4 browarki dziennie i jakoś nie mam problemu. Obecnie napiję się raz w miesiącu albo rzadziej. Daj człowiekowi się napić na weekendzie po spokoju piwa, a nie już mu dupę zawracasz.