Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to już alkoholizm albo jego początki? Mój chłopak w ciągu tygodnia nie pije, ale jak jest weekend i spędzamy go razem to wypija w piątek i sobotę po 4-5 piw. Ostatnio mi powiedział, że w pozostałe weekendy (w te które nie spędzamy razem) też tyle wypija piw albo i więcej trwa to już od około 2 lat. Jak dla mnie przez taki okres czasu picie 10 piw w każdy weekend to lekka przesada. On mówi, że w ciągu tygodnia nie pije i ciężko pracuje więc jak jest weekend to może sobie pozwolić na odrobinę luzu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 130
@sareawok: jeżeli jesteś uzależniony, to nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego że to wpływa na twoje obowiązki/plany itd, weźmy dla przykładu papierosy, przecież masz przerwę na szluga w robocie - więc niby nie przeszkadza, ale od wejścia do pracy już tylko odliczasz czas, ile jeszcze zostało aby wyjśc na faje
tak samo jest z alkoholem, jeżeli ktoś wali od dwóch lat co weekend 10 browarów to w piątek pewnie już
To powiedz mu żeby przez dwa najbliższe weekendy nic nie pił. Jeśli mu się uda i nie będzie go do tego ciągnęło to spoko ale jeśli nie będzie mógł wytrzymać to znaczy że to początki alkoholizmu.


@Asterling: To złudne. Alkoholik na początku choroby alkoholowej też odstawia na trochę żeby pokazać sobie i innym że on alkoholikiem wcale nie jest. A potem nowy ciąg.
Alkoholizm ciężko wykryć na początku.
@AnonimoweMirkoWyznania ja #!$%@?, daj się chłopu napić


@AnonimoweMirkoWyznania: A potem dziwne, że się #!$%@? i mamy was za zrzędy... Alkoholizm, bo wypił 4pak w piątek :D

Beka.


@LuckyLuq: @staryalejary11: Naprawdę uważacie, że to jest normalne jak ktoś tydzień w tydzień przez dwa lata wypija co weekend 10 piw? I jeszcze jesteście oburzeni, że kobieta się o niego martwi? Ja #!$%@?, na jakim ja świecie żyję xD
@Marekexp: Uważam, że koleś jest po prostu nudny, albo obje są nudni, skoro nie mają lepszej rozrywki w weekend niż siedzenie w domu i picie piwa :) Ale mówienie, że wypicie kilku piw nawet dwa dni pod rząd to alkoholizm jest grubą przesadą.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój wujek był takim weekendowym alkoholikiem, teraz jest całodobowym alkoholikiem. Może być to początek alkoholizmu, może nie być. To nie tylko chodzi o fizyczne uzależnienie, ale też psychiczne - sam lubię wypić w weekend, lubię też na codzień piwko strzelić (albo pół), ale jak odstawię nie brakuje mi tego. Niech spróbuje na sobie - niech jeden weekend odpuści - jeśli zacznie być nerwowy albo będzie miał problemy z zaśnięciem to