Wpis z mikrobloga

@rrdzony: Część wyborców nie zdaje sobie sprawy jak istotną rzeczą jest dobre prawo i mechanizmy kontroli konstytucyjności prawa. Obecnie w naszym kraju konstytucja obowiązuje teoretycznie, ponieważ nie ma skutecznych mechanizmów kontroli konstytucyjności tworzonego prawa. Rozproszona kontrola, która po upadku TK dawała jakąś tam rękojmię skuteczności, też może rychło przestać istnieć po tym co PiS planuje dokonać pod nazwą "reforma sądownictwa"
@Thorkill: czemu piszesz w liczbie mnogiej? przecież chodzi o jednego podejrzanego osobnika. Ale ad rem - takich sytuacji nie byłoby przy dobrej ustawie reprywatyzacyjnej
Generalnie to nie lubie pisu i poraza mnie to, ze po 2 latach opozycja ciagle nie moze zrozumiec czemu stracila wladze i dlaczego ludzie maja w dupie ich problemy z trybunalem


@xandra: Ludzie nie za bardzo protestują na te ustawy PIS bo generalnie sądy nie cieszą się dużym poparciem w Polsce, a wręcz przeciwnie.
@xandra: ludzie widza, ze te wolne i niezawisle sady w majestacie prawa pozwalaly na reprywatyzacje i inne przekrety. To jak maja traktowac abstrakcyjne teksty o ochronie ich praw wyglaszane przez pana w garniturze?

@rrdzony Sądy działają w oparciu o prawo które zatwierdza sejm. Skoro coś było możliwe w majestacie prawa to nie można mieć pretensji do sądów tylko do stanowiących prawa. Sądy tylko prawo egzekwuja.
dowody?


@Xianist: @Wotto: Pytacie @Thorkill o dowody na "sędziów będących częścią szwindla reprywatyzacyjnego"?
Mnie chyba z miesiąc temu przekonywał że były masowe korupcje najwyższych urzędników państwowych przy reprywatyzacji, a jedyne co znalazł to urzędniczkę średniego szczebla z Ministerstwa Sprawiedliwości, którą w dodatku oskarżono o naruszenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, a nie korupcję.
https://www.wykop.pl/link/3799321/#comment-46435061

Taka to dyskusja. Tak jak mnie oskarżał o to że widzę tylko eldorado "zielonej wyspy" (wiadomo, krytykuję
Taka to dyskusja


@wolodia: Czemu kłamiesz trollu? Przecież dałem linka do konkretnego info - Onet to przecież niemieckie media. W czym masz więc problem? Generalnie dużo piszesz ale treści w tym żadnej.
Ale broń tej sitwy, która gdyby nie zmiana rządów przecież dalej by tam w tej Warszawie wywłaszczała z kamienic ludzi.
Czemu kłamiesz trollu?


@Thorkill: A nie zmieniłeś wersji z "sędziowie byli częścią tego szwindla" na "Rzeczywiście ewentualnie chodzi o jednego prezesa."? O tym przecież napisałem - taka to dyskusja.

niemieckie media


@Thorkill: Ringier Axel Springer Media AG, do którego należy Onet, jest spółką szwajcarską[1], należącą w połowie do koncernu niemieckiego i w połowie do szwajcarskiego [2]. Uprzedzę Twój kolejny komentarz: nie, Szwajcaria to nie są Niemcy.

Taka to dyskusja
"Rzeczywiście ewentualnie chodzi o jednego prezesa."?


@wolodia: No a jak mam napisać żeby się nie narazić na konsekwencje prawne? Ale przecież fakty są oczywiste. Ten sam sędzia dostaje sprawy tych samych ludzi, co jest według matematyki (teoria prawdopodobieństwa) niemożliwe. Więc ktoś z władz tego sądu pomaga w tym rozdysponowaniu spraw. Już nie wspominając o szybkości procedowania, niespotykanej dla zwykłych ludzi,