Wpis z mikrobloga

@xandra

Co nie zmienia faktu, że ułożenie oczu ma znaczenie,

Wiesz co jeszcze ma znaczenie? Uzębienie pozwalające na odgryzanie nieobrobionego mięsa. I silne kwasy żołądkowe pozwalające na skuteczne trawienie takiego mięsa. Masz gdzieś obrazek z takim porównaniem?
  • Odpowiedz
Owszem, powiem. Bo jak to inaczej nazwiesz? Może to sztuczne przystosowanie, ale, o dziwo sami je stworzyliśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xandra: To jest zupełnie bez sensu. Bo w takim razie można zarówno powiedzieć, że jesteśmy przystosowani do mięsożerstwa jak i wegetarianizmu. Chyba oczywistym jest, że o biologicznych przystosowaniach naszego organizmu mówimy. Obrazek do takich nawiązuje.
  • Odpowiedz
Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych) nastąpiła około 15 tysięcy lat temu i nasz organizm w przeciwieństwie do zwierząt naturalnie wszystkożernych i miesożernych nadal nie potrafi radzić sobie z cholesterolem, tłuszczem nasyconym, żelazem hemowym czy wieloma innymi składnikami w mięsie.


@Clefairy:
Bardzo sobie nie radzi xD. Co za k---a stek bzdur.
Flypho - > Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych) nastąp...

źródło: comment_lwBEXXsZolfbwT7Mk8SG5NUqBdjH6vcC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra

Wiedziałam, że nie okażesz się na tyle kulturalnym przedstawicielem wegan, aby nie zaatakować mnie ad personam

Nie możesz się obrażać za to, że ktoś stwierdził fakt. To nie ma nic wspólnego z kulturą.

Gdy jedna strona używa argumentów, a druga obrazków, to wiadomo, że ktoś tu odstaje.
  • Odpowiedz
@Clefairy: Czyli generalnie problemem jest przetworzone mięso i to w specyficznych warunkach, bo nie mówimy tutaj np. o gotowaniu. Samo mięso nie jest zakwalifikowane jako rakotwórcze ;).
"Red meat was classified as Group 2A, probably carcinogenic to humans", "However, consumption of red meat has not been established as a cause of cancer.".
  • Odpowiedz
@Clefairy: Nie mam zamiaru nic udowadniać. Po prostu napisałeś głupoty i linkujesz do bzdur, a że mam jako takie pojęcie o tym, to Cię pragnę uświadomić. Sugerowanie, że j---ć mięso bo ludziom bliżej do roślinożerców, to robienie kurtyzany z ewolucji i antropologi. Próbuję Ci pokazać jak kluczowe znaczenie miało wprowadzenie obróbki termicznej, zarówno roślin jak i mięsa przy ewolucji homo, nie tylko homo sapiens, bo wcześniej też ich było kilka.
  • Odpowiedz
@Flypho: ale wiesz, że nie chodzi o absorpcje a o wpływ hemu na ryzyko wystąpienia raka czy choroby wieńcowej?

Zresztą ta tabelka jest kompletnie z d--y, a dodatkowym atutem jest to, że spozywanie witaminy C zwiększa absorpcje żelaza niehemowego o 600% i wiele osób wyleczyło się z anemii dopiero na diecie roślinnej.
  • Odpowiedz
@Clefairy:

Ponieważ ludzie wyemigrowali z terenów równikowych i w okresach jesienno-zimowych nie mieli innego pożywienia?

Chcesz przez to powiedziec, ze spoleczenstwa ktore pozostaly na terenach rownikowych nie jadly miesa?
Dodatkowo sugerujesz, ze poza terenami rownikowymi w okresie jesienno-zimowym nie ma roslinnego pozywienia dla czlowieka? To dlaczego najstarsze spolecznosci rolnicze powstaly dopiero 30-45 stopni na polnoc od rownika?
  • Odpowiedz
@Zgagulec: boże co za stek bzdur znowu.

Nie mam zamiaru nic udowadniać.


Bo nie ma żadnych merytorycznych argumentów, wymyślałaś coś sobie w głowie i ja mam na to
  • Odpowiedz
Ale masz jakieś kontrargumenty oprócz bełkotu z "xD" i "nie masz racji"?


@Clefairy: Moim argumentem są badania na temat wpływu obróbki cieplnej na układ pokarmowy człowieka.

Człowiek nie musi mieć takiego​ układu pokarmowego jak wilk, bo co najmniej miliona lat czlowiek umie konserwować mięso, co sprawia, że nie musimy jeść tyle na raz co wilk, a obróbka cieplna sprawia, że mięso jest lekkostrawne. Kwestia raka była wtedy marginalna, bo ludzie
  • Odpowiedz
@morgahard: O to chodzi, że mięso było miażdżone, lub siekane, kolejny umiejętność wykorzystania narzędzi pomogła przezwyciężać ograniczenia.

@amator_kwasnych_zelek: Powtarzam, sztuczne obchodzenie ograniczeń to adaptacja, a więc przystosowanie się. Nie mamy futra i jest zimno? Co z tego? Zwierzęta mają. Rozumiesz?

@morgahard: Polecam przeczytać to: https://www.wykop.pl/wpis/25371915/#comment-90523803 co jego argumenty mają do rzeczy :) I kolejny wojowniczy weganin ninja używający argumentów ad personam. Uwierz mi, komunały na nic,
  • Odpowiedz
@Papja: ale rak to nie wszystko, masz jeszcze choroby wieńcowe czy cukrzyce. Nie ma minimalnej ilości tłuszczów nasyconych, które może człowiek spożyć. Każda dawka jest szkodliwa.

@xandra serio weź mnie zostaw umysłowa pietruszko, bo tylko wklejanie hehe smiesznych obrazków ci zostało. Jesteś wyjątkowo T.... wiadomo :*
  • Odpowiedz