Wpis z mikrobloga

@monarchista Podałam tytuł książki, której autor jest jednym z najbardziej znanych i cenionych żyjących antropologów. Ba, Twoj wege poprzednik sam wkleił link do artykułu gdzie jak wół jest napisane że obróbka termiczna żywności wpłynęła na zmiany w budowie człowieka, co on z uporem ignorował.
Teraz wyskakujesz Ty z tekstem

No więc wygląda jak? :) Tak jak u roślinożerców. Czyli mamy układ pod rośliny ale nie jesteśmy lepiej przystosowaniu do zjadania roślin bo
@Zgagulec: po 1. ja się nie oburzam. Normalnie dyskutuję.
po 2. tak dla wyjaśnienia. Ja sam jem mięso. Nie jestem jego przeciwnikiem. Natomiast nie ignoruję faktów.
Zostawmy teraz budowę człowieka. Być może jest jak mówisz, nie jestem ekspertem. Mnie smieszyło to, że gość podaje merytoryczne argumenty a laska odpowiada jak jest "jej zdaniem". No ale zostawmy budowę człowieka i zostamy daty kiedy co się zaczęlo. Czy nadal uważasz, ze człowiek powinien
@monarchista nie mam pojęcia czy jedzenie mięsa jest zdrowe i czy dieta wegetariańska jest najlepsza. Nie o to chodziło kompletnie w moich wypowiedziach i nie dlatego twierdzę że wege subOP gada głupoty.
@Zgagulec: no Clefairy wypowiedział sie na temat tego dlaczego jesteśmy nie przystosowani do jedzenia mięsa. Ni nie jesteśmy. Padły też argumenty dlaczego mięso nam szkodzi. To, ze tam jakieś liczby mogły sie nei zgadzac to nie wnikam. Ale ja pije głównie do @xandra ktora z uporem maniaka na siłe twierdzi, ze mieso jest zdrowe i powinnismy je jeść. Jako argument powiedziała mi, ze jest najlepszym źródłem białka. Oczywiście ma dobre białko
@xandra: haha ale nie chodzi o to czy ty komuś coś bronisz czy nie. Chodzi o to co mówisz. Mówisz coś co jest błędne a na koniec rzucasz " jedź sobie co chcesz, ja Ci nie bronie" no przeciez to jest dziecinada. Rozmawiamy normalnie i spokojnie.
@monarchista: Wiesz, możesz też wierzyć w homeopatię, suplementy diety, podwodne cywilizacje i repitlian, faktem jest natomiast, że nasi przodkowie jedli mięso, często w dużych ilościach (np. jak upolowali mamuta), a gatunek ludzki przetrwał mimo to. Wyciągnij wnioski.
@xandra: hahaha. to nie jest kwestia wiary bo wiemy, że homeopatia, podwodne cywilizacja, reptilianie to nieprawda. Suplementy diety są prawdziwe i działają, nie rozumiem o czym mówisz. Mówię oczywiście o suplementach dla sportowców a nie jakieś wspomagacze odchudzania, które są w reklamach. Natomiast kwestia spożywania mięsa to są udokumentowane fakty naukowe i z tym się po prostu nie dyskutuje. Możesz całe życie jeść mięso i tylko mięso i też będziesz żyła.
hahaha. to nie jest kwestia wiary bo wiemy, że homeopatia, podwodne cywilizacja, reptilianie to nieprawda.


@monarchista: Zaraz zaraz, a skąd niby wiemy, że to nieprawda? Masz jakieś naukowe badania potwierdzające, że reptilian i podwodnych cywilizacji nie ma?
@Clefairy: @amator_kwasnych_zelek: niechciałbym w żaden sposób nikogo namawiać do jedzenia mięsa, wręcz przeciwnie - sam jem mięso tylko max 3 razy w tygodniu i ogólnie uważam, że w dzisiejszych czasach ludzie jedzą go za dużo. Jestem też zdania, że mięso powinno być dużo droższe po to by hodowla stała na dużo wyższym poziomie. Nie mniej jednak chciałbym sprostować kilka rzeczy:

Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych)