Wpis z mikrobloga

@tigletpilesarus: A ja bym powiedział, że problemem jest tu kij w dupie u niektórych (: I nie zwróciłbym na to uwagi, bo nie obchodzi mnie, co kto i gdzie sobie wkłada, ale jak ktoś macha wystającym końcem innym przed oczami, to ciężko to zignorować (:

No tak, wśród wegan nie ma durni, to perfekcyjna intelektualnie elita (:
  • Odpowiedz
Z wojującym weganizmem nie wygrasz (;

Niektórzy nawet nie potrafią kulturalnie porozmawiać.


@Francisco_dAnconia: Siła argumentu xD

Piszę od kilku godzin, że przystosowaliśmy się do jedzenia mięsa, i mimo braku typowych cech przypisywanych drapieżnikom - to my dzięki broni i rozumowi - jesteśmy największym
  • Odpowiedz
@Clefairy: Przeczytałam, nie sądzisz chyba że rozwój i zmiany w układzie pokarmowym obejmują tylko homo sapiens? Nie wiem, nie wykładam jakiejś tajemnej wiedzy, polecam poczytać ten wywiad gdzie pokrótce napisano jak obróbka termiczna wpłynęła na rozwój człowieka. Przecież ognia nie wynaleziono 15k lat temu, a pomiędzy homo sapiens a szympansem jest dość dużo ogniw, które żywiły się w różny sposób i ich układ pokarmowy różni się zarówno od naszego jak
  • Odpowiedz
Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych) nastąpiła około 15 tysięcy lat temu


@Clefairy: Pierwsze zdanie i już brednie, więc dalej nie czytam. Chłopcze, 15 tysięcy lat temu to była już końcówka wybijania przez nas mamutów, a ty piszesz że dopiero mięso zaczęliśmy jeść? XDDD

A ogień to po co homo erectus opanował od 2 do 1,5 miliona lat temu? Homo Grażyna gotowała Homo Januszowi ziemniaki na obiad?
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: Z pewnością wiele osób (wegan, wegetarian czy też sympatyzujących) się obrusza, jak każda grupa, z której ciśnie się "bekę", często przechodzącą w bezpodstawną pogardę (dodatkowo motywowaną ideologicznie poprzez skonotowanie wyborów żywieniowych z poglądami politycznymi), przy okazji rozpleniając nieprawdziwe informacje. Mnie akurat istnienie owego tagu ani ziębi ani grzeje, odnoszę się wyłącznie do informacji nieprawdziwych tutaj rozpowszechnianych, o samym humorze i jegi jakości nie dyskutuję. Nie wiem, o jakim wystającym
  • Odpowiedz
Szacuje się że przodkowie człowieka opanowali ogień milion lat temu. Sądzisz, że od tego czasu ewolucja układu pokarmowego zastopowała bo uznała że dieta wegetariańska jest super i #!$%@?ć przetworzone termicznie mięso?


@Zgagulec: Milion, a może i więcej. Ogniem posługiwał się już Homo Erectus. Zresztą, o czym my tu dyskutujemy, nasi przodkowie wybili mamuty dla mięsa i wynaleźli łuk co najmniej 35 tysięcy lat temu, a tu się mówi, że człowiek
  • Odpowiedz
@Clefairy: możesz podrzucić jakieś badania nt. rakotwórczości przetworzonego mięsa ;)? Mam nadzieję, że nie posunąłeś się do brzydkiej manipulacji i nie chodzi tutaj po prostu o spalone mięso ;).
  • Odpowiedz
@Clefairy: Czy Ty czytasz co linkujesz? z tego artykułu wynika tyle, że przetworzone źródła węglowodanów dały nam boost do rozrostu mózgu, co nie jest kurna niczym odkrywczym , serio, przeczytaj wywiad z Wranghamem. Samo w sobie to o niczym nie świadczy, bo nasz układ pokarmowy może się różnić i zapewne się różnił od innych 'homo'!
i tu cytat of kors

Our research suggests that dietary carbohydrates, along with meat,
  • Odpowiedz
@Zgagulec: ale nie wiem co ty chcesz udowodnić teraz? Możesz mi napisać dlaczego akurat sądzisz, że ludzie przystosowali się do bezproblemowej konsumpcji mięsa i jakie nasze organy dokładnie się do tego przystowały? Możesz to wymienić czy tak po prostu gadasz "nie wiem, ale na pewno jest inaczej"?
  • Odpowiedz
@Clefairy:

Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych) nastąpiła około 15 tysięcy lat temu i nasz organizm w przeciwieństwie do zwierząt naturalnie wszystkożernych i miesożernych nadal nie potrafi radzić sobie z cholesterolem, tłuszczem nasyconym, żelazem hemowym czy wieloma innymi składnikami w mięsie.


Szkoda, że nasz organizm w przeciwieństwie do zwierząt naturalnie roślinożernych nie trawi celulozy :/
  • Odpowiedz
@Clefairy:
Jedno proste pytanie:
Jezeli ludzie sa z natury roslinozercami, a nie wszystkozercami (jak wbrew temu co piszesz, obecnie sa przez nauke wlasnie klasyfikowani), to skad sie w ogole wzielo u ludzi jedzenie miesa? Jakim cudem wszystkie spolecznosci ludzi na swiecie zywia sie miesem jak tylko moga, a reszte uzupelniaja latwiejszym do zdobycia pokarmem roslinnym?
  • Odpowiedz
(jak wbrew temu co piszesz, obecnie sa przez nauke wlasnie klasyfikowani)


@Drakcrom: bo obecnie są wszystkożercami? Nie rozumiesz na czym polegają klasyfikacje żywieniowe. Nie określają one do czego dany gatunek jest naturalnie przystosowany, a co dany gatunek obecnie wlicza w swoją dietę. Jesli ktoś je wszystko to jest wszystkożercą, jeśli jakaś dana grupa etniczna nie je mięsa to jest roślinożerna.

to skad sie w ogole wzielo u ludzi jedzenie miesa?
  • Odpowiedz