Wpis z mikrobloga

Czyli generalnie problemem jest przetworzone mięso i to w specyficznych warunkach, bo nie mówimy tutaj np. o gotowaniu. Samo mięso nie jest zakwalifikowane jako rakotwórcze ;).


@Papja: Pisanie o rakotwórczości mięsa, która objawia się najczęściej w wieku starczym, to trochę abstrakcja, jeśli weźmiemy pod uwagę średnią długość życia w paleolicie.
  • Odpowiedz
@Clefairy:
Po pierwsze
Filmiki z yt nie są argumentem w dyskusji, zarówno w dyskusji z wegetarianami, jak i antyszczepami, zwolennikami płaskiej ziemi i innymi. Propsuję książki naukowców którzy mają pojęcie o temacie albo recenzowane artykuły naukowce.
Po drugie, nie odniosłeś się do mojego głownego argumentu nt obróbki termicznej żywności, usilnie twierdząc że nasz układ pokarmowy jest przystosowany super do jedzenia roślin i dlatego tak wygląda. Gro ewolucjonistów twierdzi inaczej.
Po trzecie, ja nie dyskutuję z Tobą czy żarcie hamburgerów jest zdrowe czy nie, bo nic takiego nie powiedziałam. A Ty próbujesz zarzucić mnie filmikami z yt gdzie ludzie gadają jaka to dieta wege jest super, kurna to nie jest
  • Odpowiedz
Filmiki z yt nie są argumentem w dyskusji,


@Zgagulec: skończ te swoje gównoargumenty. Masz tam wypowiedzi ekspertów, m.in.

Christina Warinner absolwentka Harvardu i główna przewodnicząca badań na University of
  • Odpowiedz
@xandra:

To czemu żyjemy po 80 i więcej lat jedząc to szkodliwe mięso?


Ale wiesz, że znaczna większość chorób na które umierają ludzie obecnie jest spowodowana złym odżywianiem?
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że znaczna większość chorób na które umierają ludzie obecnie jest spowodowana złym odżywianiem?


@Clefairy: A wiesz, że umiera praktycznie 100% ludzi, którzy kiedykolwiek pili herbatę? ( )
  • Odpowiedz
Uciekam od dyskusji, bo szkoda strzępić ryja na ten bełkot. Nikt tutaj nie popiera swojego zdania żadnymi naukowymi dowodami. Jedyne co dostaję to argumenty na chłopski rozum i stwierdzenia, że wypowiedzi czołowych badaczy z dziedzini antropologii nic nie znaczą, bo są w formie wykładu na youtube.

Niekończąca siępiedolona żenada ludzi nie potrafiących przyznać się do błędów i gadania głupot.
  • Odpowiedz
Eskimosi żyli średnio 30 lat i dodatkowo wytworzyły się u nich mutacje genetyczne:


@Clefairy: O to tak, jak ludzie przed epoką industrialną. Możesz podać dane odnośnie tego, czy tak krótka średnia długość życia była spowodowana dietą, czy ekstremalnymi warunkami życia? Ciągle egzystowanie w kupie śniegu chyba nie najlepiej wpływa na długość życia.
  • Odpowiedz
@xandra

narzędzi pomogła przezwyciężać ograniczenia.

W takim samym stopniu jesteśmy przystosowani do chorób serca spowodowanych spożyciem mięsa. Bo mamy narzędzia, do leczenia tych chorób. Jasne.

I kolejny wojowniczy weganin ninja używający argumentów ad personam.

Nie jestem weganinem, tylko tylko, że nie mam zakutego łba i nie dyskutuję z faktami naukowymi. Poza tym zarzucasz mi ad personam sama się nim posługując- to w zasadzie najlepiej świadczy o twoich zdolnościach logicznych.
  • Odpowiedz
@Clefairy: Polecam przede wszystkim książkę Wranghama "Catching fire" gdzie jest doskonale pokazany wpływ obróbki termicznej na rozwój człowieka. Nie odniosłeś się do tego, powtarzam Ci to od początku, zlewasz

Polecam przeczytać ze zrozumieniem! artykuł który TY SAM ZALINKOWAŁEŚnt obróbki termicznej weglowodanów! Gdzie również jest pokazane jaki wpływ miało użycie ognia na zmiany w budowie człowieka. Do tego również się nie odniosłeś.

Co do 'mutacji genetycznych u eskimosów' to śmiechłam
  • Odpowiedz
@Clefairy:

Uciekam od dyskusji, bo szkoda strzępić ryja na ten bełkot. Nikt tutaj nie popiera swojego zdania żadnymi naukowymi dowodami.


Odpowiedz na twoje sugestie, ze ludzie zaczeli jesc mieso 15 tys lat
  • Odpowiedz
@morgahard: On twierdzi, że jestem głupia, ty się zgadzasz z tym twierdzeniem, teraz na dodatek sugerujesz, że mam zakuty łeb. Jak to inaczej nazwać? W którym miejscu natomiast ja się posłużyłam ad personam?

Zadałeś sobie trud przeczytania mojego komentarza, który zbija jego "fakty naukowe", które akurat nie mają nic do rzeczy, a wręcz są bzdurami, jak argument, że "mamy długie ręce przystosowane do zbieractwa". Na pewno nie mamy tak długich
  • Odpowiedz
Nie jestem weganinem, tylko tylko, że nie mam zakutego łba i nie dyskutuję z faktami naukowymi.


@morgahard: @Clefairy Faktem naukowym jest to, że przodkowie człowieka od zejścia na ziemię włączali do swojej diety mięso, początkowo padlinę i jakieś robaki, które wynaleźli w spruchniałym drzewie, ale bardzo szybko jak na warunki ewolucyjne nauczyli się polować.

Dyskutować można jedynie nad wpływem jedzenia mięsa na człowieka, ale nie nad tym czy w ogóle jesteśmy do niego przygotowani, bo mięso jemy znacznie dłużej niż na
  • Odpowiedz
@xandra: A ile % osób umiera Z POWODU wypitej herbaty?
Widać twoją ignorancję skoro tak odpowiadasz.

jest spowodowana złym odżywianiem

którzy kiedykolwiek pili herbatę?


Porównaj sobie te dwa zdania umysłowa kaleko, potem próbuj się wypowiadać.
  • Odpowiedz
@xandra: A ile % osób umiera Z POWODU wypitej herbaty?

Widać twoją ignorancję skoro tak odpowiadasz.

jest spowodowana złym odżywianiem

którzy kiedykolwiek pili herbatę?

Porównaj sobie te dwa zdania umysłowa kaleko, potem próbuj się wypowiadać.


@Schnappi: Boże, jacy wy jesteście pozbawieni poczucia humoru. LUDZIE - OGARNIJCIE SIĘ - też był żart! Serio, teraz to mi was już naprawdę żal...
xandra - > @xandra: A ile % osób umiera Z POWODU wypitej herbaty?
 Widać twoją ignora...

źródło: comment_XX2rn92wH1K91iCdpFtCjHRtMQycmnTZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra: Ahahaha, to fajny żart musisz mieć super interesujące życie jeżeli przez 6h odpisujesz sobie na pościki i bronisz durnego obrazka hahahaa muszę opowiedzieć mamie, to nie będę się sam z tego hihrał.
  • Odpowiedz