Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #paradoks

Mam piękną bezdrzewną działkę, na której chcę się pobudować. Ponieważ jednak państwo wie lepiej co mogę budawać a i z kasą na szybkie wybudowanie też krucho, leży sobie odłogiem. Lubię drzewa i chętnie bym sobie posadził kilka, ale cholerka boję się. Działka ma być pod budowę a moje plany mogą się zmienić. Tymczasem jak posadzę drzewko to nie mogę go sam ściąć :-( Ba, jeśli ktoś zetnie to drzewko na mojej działce (jest nie ogrodzona) to ja zapłacę karę!

Przez pro ekologiczne przepisy, nie mogę być ekologiczny i zasadzić drzew, bo potem nie będę mógł ich ściąć.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GeraltRedhammer: czy ja dobrze rozumiem? państwowa organizacja chce robić tam jakieś wykopaliska czy kto? i musisz ich tolerować na swojej posesji, do momentu aż uznają, że coś znaleźli, albo i nie i nie możesz z nimi czegokolwiek zrobić? a jak dasz tę kasę to się wyniosą czy coś? to jakiś kolejny absurd na tej działce? jak masz tam jakieś wykopaliska, to na razie bym się powstrzymał z sadzeniem czegokolwiek, może
  • Odpowiedz
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji:

czy ja dobrze rozumiem? państwowa organizacja chce robić tam jakieś wykopaliska czy kto? i musisz ich >tolerować na swojej posesji, do momentu aż uznają, że coś znaleźli, albo i nie i nie możesz z nimi >czegokolwiek zrobić? a jak dasz tę kasę to się wyniosą czy coś? to jakiś kolejny absurd na tej działce?,


Tam nikogo nie ma, jest tylko stanowisko archeologiczne, porzucone 40 lat temu. Na stanowsiku archeologicznym nie można nic zrobić. Aby je usunąć trzeba przeprowadzić wykopaliska. Juz częściowo przeprowadziłem wykopaliska (od strony północnej i tam gdzie jest dom). A więc front domu (bo droga jest od północy) spokojnie można
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

Masz jakieś info na ten temat? Zawsze mi się wydawało, że wysoki żywopłot to długie lata rośnięcia.


kupuje się całe sadzonki 60-70cm, potem rosną bardzo szybko jak się używa odpowiednich odżywek i odpowiednio się przycina, parę miesięcy i możesz mieć już ładny metrowy płotek, cena takiej sadzonki to może się wahać od 10 do 20 złotych. a ile byś musiał zapłacić za to stanowisko żeby spieprzali?
  • Odpowiedz