Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #paradoks

Mam piękną bezdrzewną działkę, na której chcę się pobudować. Ponieważ jednak państwo wie lepiej co mogę budawać a i z kasą na szybkie wybudowanie też krucho, leży sobie odłogiem. Lubię drzewa i chętnie bym sobie posadził kilka, ale cholerka boję się. Działka ma być pod budowę a moje plany mogą się zmienić. Tymczasem jak posadzę drzewko to nie mogę go sam ściąć :-( Ba, jeśli ktoś zetnie to drzewko na mojej działce (jest nie ogrodzona) to ja zapłacę karę!

Przez pro ekologiczne przepisy, nie mogę być ekologiczny i zasadzić drzew, bo potem nie będę mógł ich ściąć.
  • 24
  • Odpowiedz
@irecky: @k0nd3ns4t0r:

Widzisz takie mam plany, ale działka jest duża, chcę ją podzielić, ale urzędnicy się teraz nie zgadzają. Może zgodzą się za parę lat. Trudno mi przewidzieć na jakie granice się zgodzą, bo mozna spokojnie ją podzielić na 3/4 części. Do tego najbardziej mi nie odpowiada ten przepis o odpowiedzialności właściciela za drzewa. Teren nie ogrodzony i tam nie mieszkam. Odpowiedzialność za drzewa to dodatkowy i niepotrzebny
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: musisz sprawdzić ale na 99.9% drzewa do wieku 5 lat na swojej posesji mozna wycinać bez pozwolenia. Dodatkowo jeżeli to działka budowlana, póxniej wystarczy "tylko" pozwolenie na wycinkę, ale nie ma dodatkowych opłat. Pozwolenia na wycinkę nie wymagają też drzewa owocowe
  • Odpowiedz
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Nie, jeszcze nie. Ale jak się na tym znasz to jak zacznę zapytam o radę.

Zawsze sobie marzyłem aby przed domkiem rósł mi duży dąb lekko zacieniający okna od południa a po bokach kilka brzóz. Wiem te drzewa długo rosną, ale mój brat jest leśniczym i może mi sprzedać już kilkumetrowe :-D No ale z tej opcji nie skorzystam, bo ich później nie usunę/przesunę.

Na razie po bokach chcę
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: sam się znam na tym średnio, jedynie jakie mam doświadczenie z takimi rzeczami, to pomaganie rodzicom w urządzaniu ich działek, pomaganie oczywiście pracą fizyczną. :P sam teraz mam działeczkę i chce coś z nią zrobić, dlatego się ludzi dopytuję o różne pomysły na ogrody, aby samemu dostać jakiejś weny i coś wymyślić. chociaż zrobienie mojego na pewno jeszcze może odwlec się w czasie, dlatego możemy pomyśleć najpierw nad twoim,
  • Odpowiedz
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji:

Domek w odległości około 10 m od drogi. Tylko ze względów praktycznych, bo chcę podzielić dzialkę, a dzięki takiemu ułozeniu będę miał większe pole manewru. Żywopłot wzdłuż całej granicy działki.

Niestety w części środkowej i południowej działki nie mogę sadzić drzew. Nie zdjąłem w całości stanowiska archeoologicznego. Ot kolejny z naszych podatków, czyli opłacanie wykopalisk.
  • Odpowiedz