Wpis z mikrobloga

Jakie było najbardziej niestosowne / obraźliwe / nieprofesjonalne pytanie jakie kiedykolwiek usłyszeliście na rozmowie rekrutacyjnej?

ja osobiście pamiętam jedno. Podobno czasem stosowane. Było to już jakiś czas temu, rozmowa odbywała się po angielsku a pytanie/polecenie brzmiało w stylu: "impress me" / "you've got 1 minute to impress me".

Niby nic wielkiego na 1 rzut oka, nikt mi matki nie obraził, ale jednocześnie ta forma i postawienie sprawy w ten sposób wydało mi się wtedy wyjątkowo irytujące. Może dlatego, że w rozmowie chodzi chyba o to, żeby poznać się, pokazać swoje umiejętności i doświadczenie relewantne do danej pracy a nie osobiście starać się osobiście zaimponować osobie rekrutera....(chyba, że to rekrutacja na klauna cyrkowego i 2 strona oczekuje, zrobisz jej show).

=> Ciekawy jestem czy też mielibyście takie odczucia w stosunku do tego pytania, czy może jestem przewrażliwiony a pytanie jest na miejscu ?

---
przerwa na reklamę :) :

jeśli programujecie #java lub #csharp (w platformie .NET), lub jesteście programistami #frontend i czujecie, że pracujecie poniżej swoich kwalifikacji, w nieciekawych projektach, ze złym zarządzenim lub za zbyt niską stawką to zgłoście sie do nas! Poszukujemy głównie Seniorów, ale Junior i mid-level zapraszym również.
MIasta głównie: Warsza, Wrocław K raków, katowlice, gliwice,Gd
Stawki Senior - od 10K w górę (15K może być odrazu jeśli jesteś bardz doświadczony lub przyjdzie z czasme). Ciekawe projekty inf. dla zangraniznych klientów realizowane we współpracy głownie z Euvic.

Naturalnie staramy się aby w trakcie rozmów wszystkie pytania były stosowne i konkretne :-)

#programista15k #programowanie #java #rekrutajca #praca #pracait
  • 10
@ChallengeRocket: Czy kiedykolwiek robiłam test na IQ (test techniczny poszedł mi b.dobrze, lepiej od wszystkich poprzednich kandydatów, o odpowiedziach których Pan raczył mi opowiedzieć, więc prawdopodobnie miał to na myśli w dobrym kontekście = pracę mi zaproponowano, ale wrażenie chamstwa pozostało).

dot. reklamy:
A robicie kursy, szkolenia, przyjmujecie na staże, praktyki, doszkalania, inwestujecie w zielonki itd itp?
@6th_Sense:
jeśli są to zielonki z wysokim IQ to jesteśmy otwarci :D
A tak konkretniej to mogę odpowiedzieć znając:
- jakie miasto
- jaki obszar
- jaki poziom "na wejściu"
np. w tym momencie jeśli ktoś chciałby żeby firma pomogła mu zaplanować i realizować ścieżkę rozwoju w kierunku "frontendowca" to jest to możliwe głównie na śląsku (Gliwice, ew. Katowice), a niekoniecznie w innych miastach.
Jest to związane z kilkoma aspektami m.in.
@ChallengeRocket: Cholera, czyli jednak muszę ten test sobie zrobić..;D Jaki próg wejścia? ;)
- Kato albo Warszawa. Gliwice w sumie też jakoś daleko nie wypadają.
- liznęłam trochę html i css, c++. Nie ukrywam, że pytam o kursy / dofinansowania / sponsoring kursów w zamian za niską stawkę, możliwość uczenia się w pracy itd.
Jestem po studiach, ale nie IT, choć uczyć się nowych rzeczy lubię.
@6th_Sense:

:-) możesz proszę napisać na priv, ew. wysłać jakieś CV / wykonane projekty (nawet jeśli jest to coś bardzo prostego).

Istotne jest, żeby wiedzieć w jakie kierunku chce się rozwijać i szczerze mówiąc przerobić pewne podstawy samemu.

btw. to moja osobista opinia, ale jeśli zaczynasz z C++ w kierunku robienie tego zawodowo, to dużo czasu możesz spędzić nad samym językiem i jego w miarę solidnym zrozumieniem a mniej nad "programowaniem".