Wpis z mikrobloga

Czy lekarze to podludzie?
Przedmiotowe podejście do pacjenta, brak empatii, takiego prawdziwego, chrześcijańskiego zrozumienia.
Nie uwierzę, że jest to spowodowane przez ileś tam procent pseudo-pacjentów: żuli, ściemniaczy, przychodzących z błahostkami, itp.
Kiedy byli młodzi, to szli na medycynę, bo wszyscy przecież słyszeli, że z tego jest kasa. KASA! Zostań lekarzem, mówili, będziesz ustawiony do końca życia. PROFIT? Będzie, oczywiście!
Każde młodzieńcze oczekiwania weryfikuje życie. I w przypadku lekarzy to też się sprawdza. Lekarze-rezydenci obecnie protestują. Młodzi lekarze żalą się tu na mikro.
Ale "stara medyczna gwardia" trzyma się mocno. Skąd wiem?

1. Kilkanaście lat temu. Pożar mieszkania. 4-osobowa rodzina. W mieszkaniu w płomieniach zginęło dziecko. Do szpitala trafia ojciec, matka, mały syn. Obrażenia ogromne, 20-30% szans na przeżycie. Za 10000pln pojawiła się możliwość przewiezienia ich do Warszawy do słynnego szpitala wojskowego. Dzięki temu matka z dzieckiem przeżywają.

2. Parę lat temu. Sześćdziesięcioparęlatek. Diagnoza: Tętniak aorty. Może pęknąć. "U nas w szpitalu nie robimy takich rzeczy". 2000pln i będzie operacja na Banacha w Wawie. Ufff, udało się to załatwić.

I to nie z wdzięczności to bierzecie, tylko najpierw. Oczywiście podziękowania też potem przyjmujecie, alkohol, pieniądze, czekolady, kwiaty.
#!$%@? z wami, lekarze-degeneraci. Wy też kiedyś umrzecie. Cieszcie się lewą kasą i prezentami, póki możecie.
------------
Wiem, nie każdy lekarz jest taki, ale ja niestety tylko z takimi miałem do czynienia. To jest tylko moja opinia. Napiszcie w komentarzach swoje doświadczenia, odczucia. Może u Was w Waszych miejscach zamieszkania jest inaczej.


#lekarz #medycyna #999 #gorzkiezale i też #truestory #oswiadczenie
ziemniac - Czy lekarze to podludzie?
Przedmiotowe podejście do pacjenta, brak empati...

źródło: comment_DbzPwL0FvxTYNAbR0BeHerb6HdgDlu0y.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@ziemniac: hm, imho ja bym za to winil prestiz tego zawodu i brak koniecznosci starania sie o klienta - w przypadku publicznej sluzby zdrowia. Pojdz do lekarza publicznie - bedzie znudzony, przyjdz prywatnie - ten sam lekarz okaze sie milym, zainteresowanym czlowiekiem - bo inaczej nie zarobi.
  • Odpowiedz
I to nie z wdzięczności to bierzecie, tylko najpierw. Oczywiście podziękowania też potem przyjmujecie, alkohol, pieniądze, czekolady, kwiaty.

#!$%@? z wami, lekarze-degeneraci. Wy też kiedyś umrzecie. Cieszcie się lewą kasą i prezentami, póki możecie


@ziemniac: AMEN!

Wiem, nie każdy lekarz jest taki, ale ja niestety tylko z takimi miałem do czynienia. To jest tylko moja opinia. Napiszcie w komentarzach swoje doświadczenia, odczucia. Może u Was w Waszych miejscach zamieszkania
  • Odpowiedz
@ziemniac:
Główną przyczyną jest fakt, że zawód lekarza w Polsce jest limitowany, a za limitami stoi środowisko lekarskie. Za mało przyjmujemy chętnych na kierunki lekarskie, już teraz sporo chętnych uczy się prywatnie na Ukrainie, bo w Polsce nie było miejsc. Ale ukończenie studiów nie da Ci w Polsce kwalifikacji, potrzebujesz rezydentury, niestety lekarz lekarzowi wilkiem i lekarze na stanowiskach ciągle przyjmują za mało rezydentów i traktują młodych jak śmieci. To
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

1. Zwiększenie ilości studentów nic nie da jeżeli nie zwiększy się kadr
2. Limity rezydentur ustala MZ a nie lekarze. Większość specjalistów alarmuje, że jest ogromna przepaść pokoleniowa i chętnie by wzięli do pracy nowych TYLKO KTO ZA TO ZAPŁACI? Zadłużone szpitale?
3. Gdzie ty masz lekarzy w NFZ xDDD w MZ i NFZ pracują same urzędasy i to oni ustalają te durnoty prawne.
4. W Polsce po zdaniu LEK-u jesteś pełnoprawny lekarzem. Specjalizacja nie jest obowiązkowa. Na zachodzie jest tak samo i też
  • Odpowiedz
@paramedic44:
ad. 1
Dlatego jest problem, bo rząd nie chce przeznaczyć większej liczby pieniędzy niż dotychczas na akademie medyczne i kliniki, a problem jest od lat.

ad. 2
Rezydent pełni funkcje lekarza, tylko ma opiekuna. Za jego porady i świadczenia które udzieli płaci
  • Odpowiedz
Zostań lekarzem, bądź mily i uśmiechnięty dla każdego i codziennie, wtedy daj nam znać czy koledzy po fachu i Ty sam jesteś podludziem. Łatwo oceniać komuś kto nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. A #!$%@?ów lekarzy też nie brakuje jak w każdym zawodzie. Generalizowanie to nie jest uczciwe i optymistyczne podejście jakiego sam oczekujesz od całej grupy zawodowej, hipokryzja.
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

Za mało przyjmujemy chętnych na kierunki lekarskie,


No chyba nie masz pojęcia co mówisz. Na moją uczelnie przyjmuje obecnie co rok prawie 500 studentów razem z niestacjonarnymi. A kadr i miejsca fizycznie nie mają nawet na kształcenie 300 która jest u mnie na roku. Po prostu połowa kończących studentów zawija się za granicę.
  • Odpowiedz
@ziemniac
@EtaCarinae
@MagnitudeZero
@GeraltRedhammer
Wartościowy kontent, wykop dla autora. Każdy taki wpis utwierdza mnie w przekonaniu, że czas pakować walizkę i uciekać z tego kraju zawiści.
Wszędzie rządzi mafia lekarska, a jakoś tego kur.. nie widzę. Widzę za to źle działający system którym sterują urzędnicy nie mający pojęcia o leczeniu, niedofinansowana ochronę zdrowia i okrojony
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: Powstały w ciągu ostatniej dekady trzy albo cztery uczelnie, Olsztyn, Zielona Góra, Rzeszów, jakaś prywatna w Krakowie. To cztery.

Ale kto ma ich kształcić jak są braki kadrowe już na leczenie a co dopiero na uczenie w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
@dr_Batman:

Ale kto ma ich kształcić jak są braki kadrowe już na leczenie a co dopiero na uczenie w tym samym czasie.


Jak wreszcie któryś z ministrów zajmie się sprawą i sypnie pieniędzmi na nowe etaty to i kadry się znajdą. Na początku prawdopodobnie nie tyle ile potrzebujemy i trzeba by było się wesprzeć importem np. z Ukrainy czy Rosji, ale to byłby krok w dobrym kierunku. Ważne aby z
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer:

trzeba by było się wesprzeć importem np. z Ukrainy czy Rosji, ale to byłby krok w dobrym kierunku.


Nie wierzę. Już widzę jak Ukraińcy uczą w Polsce za głodowe pieniądze zamiast jechać do Niemiec pracować w normalnych warunkach i za godna płacę ( ͡°
  • Odpowiedz
@dr_Batman:

Nie wierzę. Już widzę jak Ukraińcy uczą w Polsce za głodowe pieniądze zamiast jechać do Niemiec pracować w normalnych warunkach i za godna płacę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Jakiś tam procent da się przekonać, bo między Polakami a Ukraińcami nie ma bariery językowej, kulturowej i jest blisko. Czy byłoby ich dużo trudno ocenić.

Niestety nie mamy szczęścia do ministró zdrowia. Ja rozumiem, że na nic
  • Odpowiedz
@ziemniac: Jak siedzę w medycynie te kilka lat to nigdy nie zdażyło mi się spotkać z łapówkarstwem. Co do twoich opowieści. Tetniaki aorty operuje się tylko w szpitalach z odpowiednim oddziałem, sprzętem i o odpowiedniej referencyjności. Jakbyś poszukał, dowiedział się gdzie w województwie to robią to sam byś załatwił przeniesienie taty, widzę że wygodne podejście dać w łapę i załatwione. Przez taką mentalność mnożą się patologie, dajesz pieniądze i oczekujesz
  • Odpowiedz
Jakiś tam procent da się przekonać,


Nie ;D niestety. Przez 5 lat bujania się po szpitalach spotkałam jednego Ukraińca i był w trakcie nauki niemieckiego.
  • Odpowiedz