Wpis z mikrobloga

Pracuje po 12h dziennie, codziennie. Okres wakacyjny, duzy ruch, pracowników brak wiec pracuje na trzy etaty. Mam aktualnie 8 zl za godzinę, bez umowy, bez niczego.
Bylem u szefa, poprosilem o 3 zl podwyżki skoro i tak nie placi za mnie zusow i innycg oplat. Nie zgodzil sie. Czekam na jego syna, menagera. Jak mi powie ze nie to oddaje kluczyki, ściągam koszulke firmowa i wychodzę. Szkoda mi tylko reszty ekipy, bo zostawie ich tutaj z tym #!$%@?.

Przed chwilą jeszcze szedl szef - zapytal kiedy bym odszedl jak coś, powiedziałem ze jutro juz mnie tu nie będzie.
Usłyszałem ze jestem bezczelny, ze nie fair i ze kupili specjalnie dla mnie auto sluzbowe a ja chce odejść.
Nie wiem kto tu jest nie fair - ja ze tyram za trzy osoby i wymagam większej stawki czy oni ze nie dają mi umowy, placa 8 zl za godzinę i jeszcze mnie obrazaja...

#gorzkiezale #pracbaza #zalesie
  • 239
  • Odpowiedz
jesli ja bym sie nie dal ruchac to inny by przyszedl na moje miejsce


@Lapidarny: każdy janusz biznesu powtarza to zdanie jak mantrę i ty w to naprawdę wierzysz? xDD

Ja w trakcie studiów poszedłem do jakiejś gównoroboty 14 brutto/h, umowa zlecenie. Pierwszego dnia miało przyjść 6 nowych ludzi. Przyszło 4 ludzi, i to tylko ci "gorszego sortu", bez doświadczenia. Po 3 miesiącach zrozumiałem dlaczego i 2 miesiące później już mnie
  • Odpowiedz
@sing: nie mowil mi tego gosc, tylko sam wychodzę z tego założenia ze nigfy nie będzie lepiej bo jak nie ja to inny przyjdzie za 8 zl i jemu będzie okej :)
  • Odpowiedz
@Lapidarny dla ciebie i wszystkich ochoczo krzyczących o pip, gość może dostać 500- 30 000zl. A ty i inni pracownicy będziecie musieli zapłacić podatek i dostaniecie karę z US. Często pracownik wychodzi na tym gorzej.
  • Odpowiedz
@szuineg: latwo sie mowi idz do pipu, ja muszę pracować x oplacic mieszkanie, telefon, Internet... do tego aktualnie nie mam auta wiec troche ciężko a i tak nie chcialbym robic syfu :)
  • Odpowiedz
@MaciejPN: No ale na pewno nie siedział na dupie tylko pewnie coś robił jeszcze. Przecież w macu już lepiej bo masz około 2k na miesiąc na rękę na pełny etat za. To ja daje 10zł za godzinę minimum (a jestem biedakiem) np za koszenie + za skończoną robotę jak się ktoś szybko uwinie.
  • Odpowiedz
Od kiedy praca 12h dziennie to praca na 3 etaty? Jakim cudem robiłeś 15-20 kursów w ciągu godziny skoro jest to niemożliwe? No i jak to możliwe, że piszesz, że dziennie robisz 180 - 240 kursów i napiwki to max 10 zł dziennie?

A co do 8 zł to wierzę i współczuję.
  • Odpowiedz