Wpis z mikrobloga

Pracuje po 12h dziennie, codziennie. Okres wakacyjny, duzy ruch, pracowników brak wiec pracuje na trzy etaty. Mam aktualnie 8 zl za godzinę, bez umowy, bez niczego.
Bylem u szefa, poprosilem o 3 zl podwyżki skoro i tak nie placi za mnie zusow i innycg oplat. Nie zgodzil sie. Czekam na jego syna, menagera. Jak mi powie ze nie to oddaje kluczyki, ściągam koszulke firmowa i wychodzę. Szkoda mi tylko reszty ekipy, bo zostawie ich tutaj z tym #!$%@?.

Przed chwilą jeszcze szedl szef - zapytal kiedy bym odszedl jak coś, powiedziałem ze jutro juz mnie tu nie będzie.
Usłyszałem ze jestem bezczelny, ze nie fair i ze kupili specjalnie dla mnie auto sluzbowe a ja chce odejść.
Nie wiem kto tu jest nie fair - ja ze tyram za trzy osoby i wymagam większej stawki czy oni ze nie dają mi umowy, placa 8 zl za godzinę i jeszcze mnie obrazaja...

#gorzkiezale #pracbaza #zalesie
  • 239
  • Odpowiedz
@arcxa: Ja teraz zamawiam tylko przez pyszne i w takich lokalach gdzie jest płatność online. Wcześniej miałem mnóstwo sytuacji, że dawałem 100 czy 50 a dostawca nie miał prawie żadnych pieniędzy przy sobie a ja #!$%@?łem po domu i szukałem drobniaków. Dodatkowo przy płatności online nie ma presji napiwków.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: zgłaszając to do PIPy lub Urzędu Skarbowego nawet anonimowo zrobisz coś dobrego dla społeczeństwa. Być może wyeliminujesz januszy biznesu i skorzystają na tym młodzi ludzie którzy chcą pracować. Anonimowe donosy też sprawdzają. Matka urzędniczka mówi, żebyś zgłosił do PIP i US, że nielegalnie zatrudnia pracowników.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: 2017>>>8zł/h na czarno, #!$%@? w polsce jak w lesie. Sami dajecie się ruchać takim januszom. Na miejscu twojego szefa wstydziłbym się dawać ludziom taką nędzną wypłatę.
  • Odpowiedz
Niech ktoś mądry się wypowie ale nie jest tak, że jak PIP potwierdzi, że OP był zatrudniony to przysługują mu wszystkie prawa tak jakby był zatrudniony na czas nieokreślony? Trochę #januszeprawa ze mnie.
@Lapidarny Dostałbyś wtedy ekwiwalent urlopowy i być może odprawę a już na pewno świadectwo pracy.
  • Odpowiedz
@jawor44: Wygooglowałem, że Główny Inspektorat Pracy mówi że jest tak:

Niezachowanie formy pisemnej nie powoduje nieważności umowy o pracę, a w postępowaniu sądowym nie ogranicza możliwości przeprowadzenia dowodu ze świadków oraz z przesłuchania stron na fakt zawarcia tej umowy. Pracodawca, który nie potwierdza na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o pracę popełnia wykroczenie przeciwko prawom pracownika (art. 281 pkt 2 kp).
  • Odpowiedz
@Lapidarny: aż założyłem konto aby tutaj napisać. Parę dni temu był screen gdzie koleś od 2 miesięcy nie dostał wypłaty i napisał do pracodawcy, że je samą kaszę jęczmienną z masłem a marzy mu się coś innego. Tutaj jest podobnie, jak siebie nie szanujesz to inni mają Cie szanować? Za co?
A co obchodzi Cie, że kogoś innego będą dymać jak przyjdzie na Twoje miejsce? Jakbym był januszem i zobaczył, że
  • Odpowiedz