Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki.

Spotkałem dzisiaj starego znajomego którego nie widziałem od roku... strasznie się zmienił... Życie dało mu solidnego kopa... Stracił żonę, a pracodawca mu nie zapłacił bo ogłosił upadłość...
Facet pracowal na wykonczeniowce i wiązał jakoś koniec z koncem, a dzisiaj ze łzami w oczach pytał się czy nie mam w domu czegoś do zjedzenia co mógłbym mu dać bo jadł dzisiaj tylko pół bułki i trochę pasztetu... Serce mi pękło...

Chciałem dać mu jakieś pieniądze - odmówił... Zaprosilem go więc na burgera i zapakowałem drugiego na wynos. Opowiedział mi jak to wszystko się potoczyło i po prostu nie wiem jak mu pomóc. Nie ma już prawie żadnych pieniędzy ostatnimi pieniędzmi zapłacił za gaz i czynsz i jak tak dalej pójdzie to wyląduje na ulicy... Mireczki i Mirabelki... Pomóżmy człowiekowi.

To bardzo dobry człowiek o złotym sercu, uczciwy, żaden alkoholik. Normalny Darek (63lvl).
Nie prosi o dużo, tylko o szansę uczciwego zarobienia kilku złotych na jedzenie, przeżycie. Jeśli macie coś do zrobienia. Cokolwiek. Może jakieś lekkie odmalowanie, wyniesienie rzeczy z piwnicy, wyrwanie okna, fugi, przestawienie stołu, cokolwiek...To dajcie znać.

Jeśli możesz to pomóż... Takich przypadków są setki... Ale temu jednemu nie dajmy skończyć na bruku...
Mogę podać namiar na priv.
Dziękuję w Jego imieniu.

#warszawa #truestory #pomocy #pytaniedoeksperta #budowlanka #budownictwo #zlotaraczka #wykopefekt #feels

  • 99
  • Odpowiedz
@despiaciu: Daj namiar, mam tylko jakieś pierdoły w mieszkaniu które miałem zrobić, ale jakby nie znalazł niczego lepszego/trwalszego to może by chciał zajrzeć na dzień/dwa :)
  • Odpowiedz
@despiaciu: A może niech Twój znajomy spróbuje wyjechać na trochę za granicę? Np. do Niemiec? Wyjechałby na jakiś magazyn czy na produkcję na kilka miesięcy i coś zaoszczędził. Pracowałem w wakacje w czasie studiów poprzez polskie agencje pracy w Niemczech i nie wymagali języka ani nie skreślali ze względu na wiek. Tylko cv by musiał sobie porozsyłać, np.: do agencji Otto albo issp . Szanse są spore, zwłaszcza że Twój starszy
  • Odpowiedz
@despiaciu wykopki wolą dać danielowi magicalowi na donejta niż komuś potrzebującemu. A następnego dnia szkalują daniela bo sprzedaje przyjaciela xD kolejnego dnia znowu donatuja i tag z powrotem skacze do 5-10k
  • Odpowiedz
@despiaciu: o #!$%@? złote rady się tu sypią xD Radzą wykopki facetowi 63-letniemu wyjechać za granicę szukać szczęścia. Poza tym, taki człowiek nie ma bladego pojęcia o komórkach, smartfonach, aplikacjach, internetach. Taki człowiek ma dużo trudniej znaleźć pracę niż 25-letni zdrowy typek.
  • Odpowiedz
@Szrlh: zobaczymy co Ty osiagniesz, statystycznie tylko kilkaset tysiecy ludzi w całej Polsce zarabia kwoty powyzej 15k zł miesiecznie (a to jest lekko powyżej minimalnej krajowej w Norwegii), reszta buja sie za minimalną do 2k, nieliczna grupa 3-3,5k. Choćby niektórzy chcieli to korporacje nie pozwola na osiagniecie wielkiego biznesu i konkurencji ;)
  • Odpowiedz