Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #studia #bekazpodludzi trochę #zwiazki

Wytłumaczcie mi, bo czegoś gurwa nie potrafię pojąć.
Mam dwóch kumpli w poważnych związkach.

Pierwszy z nich to przypadek dość powszechny:
Ma tylko maturę, ale ogarnął sobie różne kursy i w wieku 22 lat, pracując na jednym etacie, wyrabia krajową średnią. Jego dziewczyna - potrójny (!) magister, od dwóch lat pracuje za stawkę minimalną.
Przy każdym piwie słyszę, że ciągle robi mu awantury o brak wykształcenia, że ona boi się o finanse xD

Ale to jeszcze przypadek dość typowy.

Za to drugi z nich ma różowego, który po studiach zapieprza za stawkę poniżej minimalnej... no ale ma magistra!!
Sam facet nie ma nawet matury, jednak 1,5 roku temu założył sobie firmę. Sam ogarnia sobie kwestie prawne, księgowość, stronę internetową (!), a od niedawna zaczął eksport na zachód Europy. Miesięcznie przynosi 8-12 kafli. Osiągnął to w półtora roku!
Gość poradził sobie w życiu, trzepie dobry hajs, poświęca się rozwojowi firmy, ogarnia mnóstwo kwestii, no ale #!$%@? nie! Różowy ciągle ma pretensje o brak wykształcenia i suszy mu głowę, że mógłby zrobić maturę i iść na studia xD

  • 133
@murzynekkk: Po co mają tracić czas na coś co się w życiu na nic nie przyda? Tym bardziej że udowodnili że sobie poradzili w życiu bez tego. Lepiej kopnąć w dupę te żałosne laski które poza papierkiem najwyraźniej nie mają nic do zaoferowania skoro tak ich to boli. W ogóle śmieszne jest to parcie na studia w dzisiejszych czasach gdzie możliwości zarobku mamy dużo więcej niż dawniej. Stary model studia> praca
I niech później ulegnie różowemu dalej i pójdzie na studia, tracąc masę czasu, który mógłby spożytkować dużo efektywniej.


@GoodPain: może właśnie dlatego powinni zmienić partnerki na takie bardziej open-minded? ;-)
@GoodPain: Klasyka, bo co powiedzą koleżanki różowych o ich drugiej połówce. Mój kuzyn, lat 26, bez matury, wyrzucony z technikum w 2 klasie, buduje maszyny rolnicze pod zamówienie, dorabia drukiem 3D, postawił dom, jeździ nowym Superbem, rozwija firmę i żyje mu się bardzo dobrze. Jego różowa po zarządzaniu ma jakąś gównoprace... Także wykształcenie to nie wszystko :)
@malutka_Asienka: Nie, nie. Czytam wszystko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chodziło mi o to, że Ty jesteś gimnazjalistką. Teraz pisałem odnośnie rosnącej w szybkim tempie liczbie plusów, przy Twojej wypowiedzi, że 5 lat różnicy budzi Twoje wątpliwości.
Nie unoś się, malutka_Asienko ( ͡º ͜ʖ͡º)