Wpis z mikrobloga

1. Z jakich źródeł (konkretnie) czerpiesz informacje o uchodźcach? Jak opisywani są w nich uchodźcy?
2. Jakie historie, dotyczące uchodźców, najbardziej wryły Ci się w pamięć?
3. Czy czytałaś (-eś) jakikolwiek raport / statystyki / badania, poruszające temat uchodźców?
4. Jaka metafora, Twoim zdaniem, najlepiej opisuje kwestię uchodźców?
5. Co o uchodźcach sądzą Twoi najbliżsi znajomi?
6. Co musiałoby się stać, żebyś zmienił(a) zdanie?

Polecam przeczytać artykuł z poniższego linka i spróbować odpowiedzieć na te pytania.
https://www.wykop.pl/link/3808107/o-uchodzcach-przekonaniach-i-zdrowym-sceptycyzmie/

#neuropa #mikroreklama #uchodzcy #imigranci #psychologia #rigcz
  • 35
@NieBojeSieMinusow: Ja tylko stwierdzę że olbrzymi i jeden z największych problemów to problem lewicowej interpretacji wolności słowa, tolerancji i rasizmu. Całkowita cenzura, całkowite zmniejszanie dostępnych informacji. Ukrywanie statystyk. Atakowanie za rasizm każdego. Tylko to i aż to mówi tak wiele o imigracji że reszta ma coraz mniejsze znaczenie, bo coraz mniej mamy danych oficjalnych, statystycznych, a coraz więcej zwykłych informacji od ludzi, filmików, historyjek, a te niestety mogą łatwo manipulować wszystko
@Loloman: No i widzisz, pytania dotyczą uchodźców, a Ty odnosisz się do imigracji. Polityka lewicowa miała polegać na pomocy osobom uciekającym przed wojna, co w moim odczuciu jest dobre. Natomiast nie zostało w jakikolwiek sensowny sposób przygotowane i dlatego europa została zalana imigrantami ekonomicznymi, którym wsparcie się po prostu nie należy. Na ten moment chęć zamieszkania w unii deklaruje bodajże 300 milionów ludzi na całym świecie. I po wydarzeniach ostatniego czasu
@NieBojeSieMinusow: Ale rasizm sam w sobie w normalnej postaci nie jest zły. Atakowanie kogoś za to że innych nazywa zwierzętami jest znacznie bardziej przerażające i tragiczne.

W internecie wszystko? :DD
Chyba dla debili chcących robić wojenki w jedną czy w drugą stronę. Większość wartościowych informacji jest od dawna ukrywana. Podział przestępstw na rasy, statystyki imigrantów itd. Nie ma tego. Wszystko to pseudostatystyki. A nawet jak są to co Ci po nich,
@anczej_bulwa: A to już w ogóle inny temat. Ja jestem przeciwko pomocy nawet uchodźcom uciekającym przed wojną jeśli łamią prawo - czyli powinni być w pierwszym kraju bez wojny. I tyle. Z resztą się zgadzam. Ale wiadomo że pisząc o uchodźców chodzi o imigrantów głównie. Bo tych wojennych to jest mała garstka i nikt o nich praktycznie nic nie słyszy.
@NieBojeSieMinusow: Ja myślą, przed każdą tego typu dyskusją trzeba sobie przypomnieć pewne definicje.
@Loloman: "łamią prawo"?

1. For the purposes of this Convention, the term “refugee” shall mean every person who, owing to a well-founded fear of being persecuted for reasons of race, religion, nationality, membership of a particular social group or political opinion, is outside the country of his nationality and is unable or, owing to such fear, is