Wpis z mikrobloga

Gratulacje dla mnie.
Pocisnalem mocno na siłowni. Już wychodząc czułem się słabo ale myślałem, że to od gorąca. Jade autem i już mam lekkie uczucie drętwienia w ręce. Wchodzę do mieszkania szybko włączam wentylator i się kładę.
Drętwienia już na obu rękach od palców lekkie drżenia. Pisałem z kumpelm na telefonie i nie trafiłem w litery. Popijam oczywiscie wodę.
Powoli zaczyna mi drętwieć twarz..... drżenia się nasilają i czuję, że powoli zaczyna mi sie kręcić w głowie i trudno mi mówić.... no tu już nieco się zmartwiłem

No to dzwonię na 112.... mówię co się dzieje, że jestem RM i nie zadzwoniłbym gdyby nie to, że zaczynam sie niepokoić tym bardziej, że sam jestem w mieszkaniu, przełączaja mnie na pogotowie, mówię to samo....
Dyspozytorka kazała wypić wodę, elektrolity itd.

Zadzwoniłem do kumpla by być na linii w razie jakbym stracił przytomność.

Wniosek?
Niby jestem RM, IV rok medycyny za pasem a czułem potrzebę wezwania pomocy do takiej głupoty... trochę mi wstyd ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#medycyna #ratownikmedyczny #zalesie #999 #998
  • 33
@oranzada_cementowo_wapienna

Pewnie lekkie odwodnienie, hipoglikemia, moze troche elektrolity polecialy.
Jak wypiłem multiwitamine z magnezem to przeszło.

Pewnie bym w ogole sie tym nie przejął gdyby nie to, że od pół roku mam problemy z sercem (do diagnostyki w przyszłym tygodniu ) a do tego jeszcze ostatnie tygodnie to intensywna nauka a więc dużo kawy i przemęczenie.

A przed treningiem wyleciała kofeina w tabletkach.

Tak więc gdzieś z tyłu głowy tliła się myśl,
@paramedic44: Też tak kiedyś miałem, po dość ciężkim dniu przed treningiem zarzuciłem za dużo kofeiny, po 30 minutach treningu ledwo poruszałem kończynami i widziałem na max 2 metry, godzina i 100g cukrów prostych później jakoś do siebie doszedłem. Popytałem później lekarza to mówił, że mogło mieć to związek ze zbyt duzym wyrzutem cukru z wątroby po kofeinie, no i w efekcie koncowym hipoglikemią.