Wpis z mikrobloga

Właśnie patrzę na "Deklarację lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej" i stoi tam wyraźnie:

UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne:

- ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzyl Stwórca,

- moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy WYŁĄCZNIE od decyzji Boga.


Drodzy wyznawcy #katolicyzm, czy to oznacza, że lekarze onkolodzy, chirurdzy, pracownicy pogotowia i wszyscy, którzy WBREW DECYZJI BOGA starają się ratować człowieka, popełniają grzech?

http://www.polskieradio.pl/0e7eb1d1-b9d0-42de-86cd-f9dc0392f74f.file

#pytanie #pytaniedoeksperta #neuropa #bekazkatoli #4konserwy #polityka
  • 69
@NapalInTheMorning: @tetradon777: Ehh, gimboateiści próbujcie bardziej.

1. Od kiedy wy niewierzący jesteście specjalistami od interpretowania woli Bożej - to jest zawsze powód dla którego kisnę, że najwięcej o wierze wiedzą ludzie którzy ostatnio byli w kościele na swojej komunii, a Biblii nie czytali pewnie nigdy.
Jestem w stanie takie coś założyć, bo co i rusz w dyskusji wychodzi, że ludzie nie mają pojęcia że w np. Biblii są dwie genezy.
@NapalInTheMorning: @dzeksondzekson:
1 Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług,
albowiem i jego stworzył Pan.
2 Od Najwyższego pochodzi uzdrowienie,
i od Króla dar się otrzymuje.
3 Wiedza lekarza podnosi mu głowę,
nawet i wobec możnowładców będą go podziwiać.
4 Pan stworzył z ziemi lekarstwa,
a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.

(SYR 38, 1 V 3-4)
1. Od kiedy wy niewierzący jesteście specjalistami od interpretowania woli Bożej

@dzeksondzekson: nigdy się za takiego nie uznawałem i - w swej "ateuszowej" ignorancji - myślę, że nikt nie może za niego uchodzić.

Ale przecież to nie ja interpretuję wolę bożą, ale twórcy tej deklaracji. Ja się pytam jedynie o konsekwencje takiej interpretacji.

a Biblii nie czytali pewnie nigdy.

Akurat Biblii trochę przyswoiłem. I wiem, że np. Biblia z oczywistych względów