Wpis z mikrobloga

Ja na przykład nie rozumiem jak można nie umieć gotować w dzisiejszych czasach. Kiedyś jak matka/babka zaniechały swoich obowiązków i nie nauczyły młodego pokolenia gotować to była lipa. Ale teraz?
Przy wszelakim dobrobycie internetu?
Masz ochotę na gołąbki? Wpisujesz w google gołąbki i tam rozpisane jak debilowi krok po kroku. Masz ochotę np. na brokuły a nawet nie masz pojęcia na co? Wpisujesz w google dania z brokułem i wybór wszelkich sałatek, dań jednogarnkowych, zapiekanek, wszystko.
Jak ja słyszę, że ktoś w wieku dwudziestu paru lat mówi, że on to nie umie gotować w sumie to mi się śmiać chce. Wyłącz człowieku śmieszne obrazki i zobacz do czego jeszcze może służyć internet.

#gorzkiezale #zalesie #gotowanie #gotujzwykopem
  • 99
  • Odpowiedz
@phaxi: problem z tymi przepisami to sie trafil jak trzeba bylo na studiach, na niemiecki napisac zadanie domowe... :d

nie umialem znalezc nic prostego typu ugotuj kielbase i opitol z musztardo, tylko same brazylijskie noworodki i miecze samurajskie... i to w dodatku napisane po nazistowsku
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: No ale to się odwołuje do szerszego problemu, jakim jest nieumiejętność w korzystaniu z zasobów internetu. Ludzie na stronach typu wypok zadają naróżniejszej maści głupie, wręcz banalne pytania, które na setkach forów zostały dawno rozwiązane i informacje czekają na ich znalezienie. Nie mówię tu o jakichś skomplikowanych problemach, ale na przykład takich jak ile gotować jajko albo co zrobić jak kierownica się zablokowała w samochodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mokry_sen_polonisty ja mówiąc że nie umiem gotowac mam na myśli, że nie umiem zrobić rosołu jak babcia. Bo wrzucić mięso do wody i makaron jak w przepisie to nie problem, tylko to nie smakuje jak trzeba.
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: osobiście jestem zdania, że człowiek wszystkiego powinien przynajmniej spróbować. Wiadomo, że jednym będzie wychodziło coś lepiej, a drugim gorzej. Sam miałem w domu to szczęście, że rodzice namawiali mnie abym sam próbował coś zrobić. Jak sobie nie radziłem to dawali wskazówki ( i tak samo postępuje jak oni proszą mnie o pomoc np z komputerem. Nie rozwiązuje problemu za nich tylko ich naprowadzam, bo jak człowiek sam do czegoś dojdzie
  • Odpowiedz
Nie cierpię gotować, przyrządzanie i zmywanie potem tego całego burdelu to męka. Jakby różowa kroiła i zmywała a ja bym się zajmował tylko doprawianiem, smazeniem, pieczeniem i składaniem do kupy to byłoby najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba sobie ogarnę kuchnie jednogarnkową, bo mi się zmywarka nie mieści w kuchni a już mam tak dosyć że trzeba podjąć radykalne środki
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Ja tak jakiś czas temu wyrwałem różowego. Impreza, wszyscy głodni a na wypiździejewie okołniegunowym wszystko pozamykane. To za zgodą gospodarza użyłem co było w lodówce i zrobiłem zwykłe leczo. Wszystkie dziewczyny w okół zachwycone jakbym gotował coś niebotycznie trudnego xDD
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: nie czytałem komentarzy, ale dziwne jest twoje założenie, że jak ktoś tylko ma możliwość to chce mu się nauczyć gotować. Może ktoś woli się pouczyć rzeczy, które mu przyniosą większe korzyści, bo o dobre i tanie jedzenie jest teraz bardzo łatwo
  • Odpowiedz
Ja na przykład nie rozumiem jak można nie umieć gotować w dzisiejszych czasach.

@mokry_sen_polonisty: jako mężczyzna myślący nie rozumiem jak można nie umieć gotować bo to proste i jak trzeba to działam, ale często mi się nie chce bo mam inne ważne rzeczy do roboty. Za dużo by człowiek ogarniał, a kobieta to najlepiej by nic nie umiała, albo robiła to na #!$%@?. Świadomie nie robię w tym kierunku wiele, tylko
  • Odpowiedz
54 posty kłótni o to, czy trzeba umieć gotować xD

Serio. Można nie tego nie lubić, ale każdy powinien umieć chociaż podstawy. Bo skończy jak mój dziadek, który jak babcia wyjechała, to przez tydzień wpierniczał drożdżówki xD I to nawet nie jest kwestia tego na co Cię stać, ale pizzę nie wszędzie dowiozą i chociaż minimum samodzielności jest raczej niezbędne.

Początki potrafią być trudne, jak gdzieś na początku gimbazy pojechałem na obóz
  • Odpowiedz