Wpis z mikrobloga

Ja na przykład nie rozumiem jak można nie umieć gotować w dzisiejszych czasach. Kiedyś jak matka/babka zaniechały swoich obowiązków i nie nauczyły młodego pokolenia gotować to była lipa. Ale teraz?
Przy wszelakim dobrobycie internetu?
Masz ochotę na gołąbki? Wpisujesz w google gołąbki i tam rozpisane jak debilowi krok po kroku. Masz ochotę np. na brokuły a nawet nie masz pojęcia na co? Wpisujesz w google dania z brokułem i wybór wszelkich sałatek, dań jednogarnkowych, zapiekanek, wszystko.
Jak ja słyszę, że ktoś w wieku dwudziestu paru lat mówi, że on to nie umie gotować w sumie to mi się śmiać chce. Wyłącz człowieku śmieszne obrazki i zobacz do czego jeszcze może służyć internet.

#gorzkiezale #zalesie #gotowanie #gotujzwykopem
  • 99
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Aha, czyli ktoś kto potrafi gotować (ty) nie wie, że umiejętność gotowania != ugotowanie czegoś co da się zjeść? Możesz nawet stać przy topowym kucharzu i powtarzać jego ruchy a jego danie będzie 100x lepsze niż twoje (no chyba, że też jesteś topowym kucharzem).
  • Odpowiedz
@Jade i tak i nie :P mnie nikt nie uczył naprawiania samochodu i sam np. ostatnio wymieniałem mechanizm do wycieraczek. W żadnym filmiku nie zwracali uwagi na pewne male szczegóły i przez to musiałem to rozbierać 3x

Może się odechcieć
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Jak bym zarabiał mniej niż 25€/godz to może i też bym nie szanował swojego czasu na tyle, że chcialo by mi się #!$%@?ć po jakichś warzywniakch, mięsnych w poszukiwaniu wędliny życia, etc., potem to wszystko kroić a potem jeszcze stać nad garami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Nie zgodzę się z tezą, jakoby Internet rozwiązywał problem braku międzypokoleniowej wymiany wiedzy dotyczącej kulinariów.

W Internecie są przede wszystkim przepisy, przepis to nic innego jak mniej lub bardziej dokładna instrukcja. Gotowanie jest jednak sztuką (wg mnie najbardziej zbliżoną do muzyki) - nie da się opisać wszystkiego, trzeba mieć wyrobiony węch, smak, pewną wyobraźnię kulinarną.

Ale na pewno zgodzę się z tym, że żeby w wieku 20~ lat "nie umieć
  • Odpowiedz
  • 27
Najgorsze w przepisach z neta jest to wstępne #!$%@? o genezie przepisu xD "ten przepis wymyśliłam przypadkiem - pewnego wieczoru razem z mężem chcieliśmy zrobić sobie wieczór filmowy ale nie było nic do chrupania! " xD
  • Odpowiedz