Wpis z mikrobloga

#podslyszane #programista15k

- ty jesteś informatykiem, pomożesz mi, bo komp mi zamula, może jakiś wirus?
- nie jestem informatykiem, tylko programistą
- a co za różnica?
- informatyk to taki lekarz pierwszego kontaktu, a programista to taki chirurg, do chirurga nie przychodzi się z grypą
- to z czym się przychodzi do programisty?
- z górą forsy
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SMYS: K---a, od dwóch lat siedze w branży IT, buduje swój startup. Ten dialog to kwintesencja s----------a programistów. Pomijając jakichś januszy, tirowców i innych stwierdzam, że po coachach motywacyjnych, marketerach i trenerach personalnych z siłowni programiści to najbardziej p--------a grupa zawodowa. Zarozumiali, zadufani, traktują ludzi z pogardą, absolutnie przeceniają swoje umiejętności i wkład w społeczeństwo. Problem w tym, że często oprócz klepania kodu nie nadają się do niczego. Problemy z
  • Odpowiedz
@teez: nie, wynagrodzenie osiągnie poziom równowagi rynkowej czyli poziom wynagrodzeń na którym jedni jeszcze będą zdecydowani pracować nie wychodząc z rynku, a drudzy nie będą chcieli rozpoczynać pracy za niższą stawkę.

Jest to w pewien sposób model konkurencji doskonałej gdzie jest wielu 'kupujących oraz sprzedających' czyli pracodawców oraz pracowników, dość spora jednolitość produktów, swoboda wejścia i wyjścia z rynku, oraz dobra informacja o rynku. W konsekwencji tego cena dostosowuje się
  • Odpowiedz
@SMYS: o kurka, elita. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo co pani w urzędzie.


Tylko póki rynek ciągnie to pensje są wyższe. Za chwilkę będzie to samo co z prawnikami, rynek naprodukuje młodych i za 1500 będą odwalać to co kiedyś ludzie za 5.000. Wystarczy poczytać co się dzieje w Silicon Valley w USA.

@wysprzeglik: No co się dzieje w tym Silicon Valley? xD
  • Odpowiedz
Komuś tutaj chyba nie wyszło w życiu xD


@onomatobeka: zarabiam bardzo dobrze w branży finansowej, tak że ocenianie mojego "wyjścia w życiu" po poście na wypoku jest hehehe durne i ograniczone. Post nad Twoim opisałem co obserwuję i co będzie działo się na tym rynku.
  • Odpowiedz
Wystarczy poczytać co się dzieje w Silicon Valley w USA


@wysprzeglik: co ty o----------z? to się dzieje, że top tier firmy w dolinie krzemowej płacą stażystom przez 3 miesiące więcej niż średnia płaca w usa przez rok czasu. xD no niestety, taki mamy klimat, a polska to kraj outsourcingu
  • Odpowiedz
jak są tacy niepotrzebni, to może ich zwolnij w p---u i zatrudnij panią Grażynkę, żeby ci budowała ten twój zajebisty startup


@m_bielawski: Oho, widze dupsko zapiekło Pana programistę 15k. Ja p------e, dawno bardziej żenującego komentarza nie widziałem XD
  • Odpowiedz
W tym temacie jest wszystko:
- niespełnieni biznesmani rodem z The Suits,
- niespełnieni CEO jakichś gównostartupów,
- aroganccy programiści gównoapek uważający się za bogów.

Ten temat to jest kopalnia beki xD
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: obrażasz wszystkich dokoła czy tylko programistów? Bo widzę, że na szefa to się nie nadajesz, jak cię twoi pracownicy w-------ą. Jeszcze się wypowiadasz jako wielki znawca branży siedząc w niej od dwóch lat. W dupie byłeś, g---o widziałeś, dzieciaczku.
  • Odpowiedz
@gnt_1: Z tego co widzę to na wykopie mówiąc o studentach zazwyczaj omawiani są w kryteriach trzech grup

- informatyków (duzo zarabiają więc najwięcej się o nich mowi, banda ignorantów, kuce)
- prawo (dużo mogą zarobić, ale hehe crossfit/weganie/golf z Solorzem)
- humaniści bez przyszłości

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m_bielawski: Widzisz ty jesteś modelowym przykładem kuca programisty z kompleksami o których pisałem. Po pierwsze nie zostałeś zaatakowany personalnie ale musiałeś się wyżalić, bo cię dupsko zabolało. Po drugie napisałem wyraźnie, że znam dobrych ludzi w tej branży i generalizuje ale logiczne myślenie nie jest twoją mocną stroną. Po trzecie nie wiem skąd wniosek, że programiści są mi niepotrzebni, nigdzie tego nie napisałem ale twój kulawy mózg nie opanował jeszcze
  • Odpowiedz