Wpis z mikrobloga

chce kupic auto. mam model skonfigurowany na 310k, ale mogę kupić dwuletnią używkę na mniejszym wypasie i z mniejszym silnikiem na za połowę tej kwoty. Z jednej strony boli mnie dupa jak pomyślę o utracie wartości przy zakupie nówki. Z drugiej, jak wydawać takie siano, to lepiej unikać polsrodkow, by pozniej nie zalowac. Autem docelowo chce jezdzić 3-5 lat. Finansowo uciągam jedno i drugie, nie mam innych obciążeń i spłaconą chatę. Jeżdze 15k rocznie, najczęściej na weekendy z dzieciakami po polsce. Zakup nówki na BMW Comfort Lease z planowanym wykupem.

Mam 31 lat - jak nie teraz, to kiedy? (czy może jednak odłożyć na emeryturke i nadal jeździć padłem? :<)

#pieniadze #finanse #dzialalnoscgospodarcza #samochody #motoryzacja #kredyt #kiciochpyta
  • 24
@lim0 @m4rk dwa auta to dla mnie trochę zbyt duża ekstrawagancja. ;) rozważałem roadstera, ale finalne wolę jeden, fajny samochód do wszystkiego.

@jaceks653: nie Mkę, ale dość mocno poleciałem z opcjami. Silnik na golasie to 220k jeśli dobrze pamietam. Choć gdybym był bezdzietnym singlem, to bez zawachania brałbym m2. :)
@murinius: x5 x35i z dużym rabatem :) opinia żony to klasyczne "rób jak chcesz" ;)

@m4rk: nie jeżdzę codziennie, mam całkiem fajne auto - po prostu chce coś bardziej agresywnego z większą mocą. moje obecne auto ma 190km i przy nocnych jazdach mam apetyt na dużo więcej. Poza tym chcę trochę technologii - automatyczna klapa z tył, adaptacyjne reflektory, headup i bardzo dobre audio.
@abcdefgieha: w sumie zaczynam się zastanawiać, co Ci odpowiedzieć, bo to nie mój pułap cenowy. Mam toledo 2016 tsi 90KM którym jeździłem rok. Wziąłem fiestę st na drugie auto, którym de facto jeżdżę codziennie ja, bo wsiadając do Seata powoli zbierało mi się na wymioty. Toledo mam w wynajmuje długoterminowym, jeśli ograniczyłbym trochę kilometry to nie musiałbym brać drugiego auta, wiec fiesta raczej była moja zachcianka, niż koniecznością. Ale jestem mega
@abcdefgieha: w marcu, przyzwyczaiłem się do mocy i czasami chciałbym, żeby miała trochę więcej, ale za każdym szybkim zakrętem jestem w szoku jak to auto się prowadzi ;). Porównywałem do 208 gti, clio rs nie brałem pod uwagę, bo wychodziło tylko z zacinającym się automatem
@m4rk: i popatrz na ceny używek - ja zdecydowalem się na st między innymi dlatego, ze nie tracą mocno na wartości. Ford wypuszcza st co 5 lat, początki produkcji mojej to 2013. Te auta stoją 40-50k. Brązowo zaczynały się od 75k, a nikt nie kupuje takiego auta dla nawigacji czy innych pakietow dodatkowych.
@abcdefgieha: jak lubisz motoryzację to kupuj, stary jak nie teraz to kiedy? najlepszy wiek na kupno czegoś zajebistego, żeby się jeszcze pobawić
czemu mając takie możliwości kupować używkę? używki są dla biedaków nawet te co kosztują 200k