Wpis z mikrobloga

zaktualizowane zestawienie dotyczące ofert na kartę. Czekałem na ewentualne ruchy w związku z roamingiem, ale sytuacja wydaje się być stabilna - gdyż Ci, którzy mogli je wykonać, już je wykonali.
Od 15.06, roaming w UE w ofercie na kartę, wygląda tak, że darmowe odbieranie w UE oferują Orange i T-mobile; dodatkowo w T-mobile działać mają pakiety (częsciowo także internet).
Ponadto, zostały wprowadzone drobne zmiany w niektórych ofertach - dotyczą one ilości GB. Lista operatorów, których zmiany dotyczą w tagach.
Szczególne zmiany dotyczą:
-> Orange -> do 31.08, bonus 1410 GB nawet na rok lub dłużej
-> T-mobile i Heyah -> od 15.06, pakiety działają w UE; internet częsciowo także.

Jak zwykle, polecam zestawienie bardziej szczegółowe z opisem poszczególnych opcji, szczególnie w PDF-ie (patrz opis tagu #tabelkigsm).

Szybkie zestawienie: Obrazek | PDF
Pełne zestawienie: PDF
#tabelkigsm #orange #tmobile #heyah #redbullmobile #virginmobile #lycamobile
Clear - zaktualizowane zestawienie dotyczące ofert na kartę. Czekałem na ewentualne r...

źródło: comment_oJEacNVkAYvPoYk3FggtuRqA3wBqi6wX.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki:
5. Promocji bonus 1310 GB za doładowanie

Promocja łączy się z promocją „Internet za darmo” w Orange na kartę w ten sposób, że środki z Bonusu sumują się z bonusowymi środkami przyznawanymi w ramach promocji „Internet za darmo”.

15. promocji Konto ważne rok:

W przypadku korzystania z oferty Orange Free na kartę, ważność bonusów internetowych przyznawanych w ramach tej oferty po doładowaniu, zostaje przedłużona zgodnie z okresem ważności konta
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki:

a i zapomniałem dodać, że przy doładowaniu przez internet dostajesz dodatkowe 10%, czyli 20 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na konto promocyjne, nie na główne. I większość promocji za doładowanie nie dotyczy Free i SMarta.
  • Odpowiedz
@gkalinowski: Trzeba liczyć na regulatora. Zmniejszanie konkurencji będzie miało negatywne skutki dla konsumentów. Jeśli nie od razu, to w dłuższej perspektywie.
Najgrosze, że co niektórzy debile krytykują np. Streżyńską, która zauważa problem.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. A może jednak, nie będzie tak źle, bo Polacy nie będą nadużywać tego dobrodziejstwa (marzenie ściętej głowy)
  • Odpowiedz
@Clear: czyli jak to w końcu działa będę miał pakiet gigabajtów internetu w Orange to będę mógł z niego korzystać za granica bez dodatkowych opłat po 15 czerwca?
  • Odpowiedz
@Szalom: Nie. Pakiety KRAJOWE nie działają za granicą.
Co więcej, w związku ze zmianami, możliwe, że przestaną działać już obowiązujące pakiety roamingowe (50 MB / 3 zł / 3 dni, 300 MB / 15 zł / 7 dni, Go Europe - 0,27 zł / min).
Za granicą obowiązywać będzie stawka 0,1024 zl / 1 MB.
50 MB = 5,12 zł. 300 MB = 30,72 zł
  • Odpowiedz
@Clear: Oczywiście, że będzie miało to negatywne skutki. Ale przy braku infrastruktury wirtualnych operatorów (no bo przecież są wirtualni), nie otrzymają opłat za udostępnianie jej, a płacić za granicą będą musieli. Stawka 29 zł (tam średnio za no limit) ich zabije :)
  • Odpowiedz
  • 0
Jesli mam pakiet internetu w Polsce , bonusowy dodany przy doladowaniu w orange free na kartę to jadac do Chorwacji nusze cos aktywowac czy internet mi po prostu bedzzie #!$%@? :D?
  • Odpowiedz
@Szalom: Ceny w roamingu są równane z krajowymi, ale bez pakietów.
W ofercie na abonament, Orange i T-mobile, dają możliwość korzystania z pakietów; częściowo także z internetu
W ofercie na kartę, T-mobile też ma dawać taką możliwość.

@toxarz
  • Odpowiedz
@Clear: Czyli:
- kupujemy i rejestrujemy starter orange free
- aktywujemy i sprawdzamy czy jesteśmy w taryfie "orange free". Sprawdzenie *124#. Zmiana taryfy na "orange free" sms-em o treści FREE na nr 3033
- wysyłamy płatnego (3 zł) SMS-a o treści START pod numer 8002, aby przedłużyć ważność konta o rok. Po 93 dniach przedłużanie jest bezpłatne.
- doładowujemy konto przez internet kwotą 200 zł, aby otrzymać dodatkowe 20 zł (na stronie orange)
- po doładowaniu mamy na koncie 220 zł i 1410 GB do wykorzystania przez rok lub dłużej - jeżeli kolejnym(i) sms-ami będziemy przedłużać
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki:
1. Taryfę można zmienić kodem *101*40#
2. Przenosząc numer do Orange Free na kartę, konto ważne rok dostajesz za darmo.
3. Stan bonusu można sprawdzać kodem *101*01# - bonus wpływa w ciągu maks. 24 godzin od doładowania, zwykle ok. 15-30 minut.

Jeśli masz Free, to oczywiście nie zmieniasz na Free. Poza tym wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@Clear: ale nie zaznaczyles, ze majac karte orange finanse i placac 300zl/msc jest 10zl taniej miesiecznie. Zostało mi ok 150gb w orange transferu, bo nie wykorzystuję, ale chyba ze względu na no limit mms przejdę do plusha..
  • Odpowiedz