Wpis z mikrobloga

zaktualizowane zestawienie dotyczące ofert na kartę. Czekałem na ewentualne ruchy w związku z roamingiem, ale sytuacja wydaje się być stabilna - gdyż Ci, którzy mogli je wykonać, już je wykonali.
Od 15.06, roaming w UE w ofercie na kartę, wygląda tak, że darmowe odbieranie w UE oferują Orange i T-mobile; dodatkowo w T-mobile działać mają pakiety (częsciowo także internet).
Ponadto, zostały wprowadzone drobne zmiany w niektórych ofertach - dotyczą one ilości GB. Lista operatorów, których zmiany dotyczą w tagach.
Szczególne zmiany dotyczą:
-> Orange -> do 31.08, bonus 1410 GB nawet na rok lub dłużej
-> T-mobile i Heyah -> od 15.06, pakiety działają w UE; internet częsciowo także.

Jak zwykle, polecam zestawienie bardziej szczegółowe z opisem poszczególnych opcji, szczególnie w PDF-ie (patrz opis tagu #tabelkigsm).

Szybkie zestawienie: Obrazek | PDF
Pełne zestawienie: PDF
#tabelkigsm #orange #tmobile #heyah #redbullmobile #virginmobile #lycamobile
Clear - zaktualizowane zestawienie dotyczące ofert na kartę. Czekałem na ewentualne r...

źródło: comment_oJEacNVkAYvPoYk3FggtuRqA3wBqi6wX.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: Zależy. Do rozmów i SMS-ów zdecydowanie. Działa nieporównywalnie lepiej od Play czy Orange, o ile masz zasięg Plusa (ale uwaga - brak HD Voice i VoLTE).
Z internetem... cóż, opinie są podzielone. Zdaje się działać gorzej niż Plus (sam nie testowałem INTERNETU), a to znaczy, że już zależy od konkretnego miejsca, jak będzie działać u Ciebie.

Zamów darmowy starter, przetestuj lub przenieś numer od razu i zobacz. Jak będzie nie
  • Odpowiedz
Jak będzie nie tak jak oczekujesz, zawsze możesz uciec z powrotem :)


@Clear: kurczę, w sumie racja... mam mózg przytkany tym, że całe życie miałem numer w jednej sieci, a od dwóch lat abonament ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam jeszcze takie dość skomplikowane pytanie - chcę naprostować jedną sytuację ze swoją kartą:
- chcę zachować obecny numer
- obecnie posiadam ofertę na abonament w sieci Orange
-
  • Odpowiedz
@ajuto00: oferta nie zawiera wliczonych rozmów ani SMS-ów (możesz przeznaczyć na nie środki z doładowań; max 100 minut). Zestawienie obejmuje pakiety 3w1 (rozmowy, SMS-y, internet) lub co najmniej nielimitowane na komórki.
  • Odpowiedz
@bokorus: Zestawienie obejmuje oferty na kartę; Zestawienie dla ofert abonamentowych jest w osobnym wpisie - nju dodatkowy jest tam uwzględniony.

Z różnych powodów, ofert na kartę i na abonament nie należy porównywać bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan:
1. Są na miesiąc, co miesiąc nowa pula, ale przy autodoładowaniu lub kolejnym doładowaniu w okresie ważności poprzedniego pakietu, niewykorzystane GB przechodzą na kolejne miesiące.
2. Jeśli skończyła Ci się umowa, to tak. Pamiętaj, że przenosisz numer z zachowaniem okresu wypowiedzenia czyli w ciągu 31-62 dni. Jeśli nie skończyła Cię umowa, zapłacisz karę umowną, jeśli przeniesiesz przed końcem.
Istnieje możliwość przeniesienia numeru bez zachowania okresu wypowiedzenia, ale i tak zapłacisz
  • Odpowiedz
@bokorus: Czy ja wiem :) Da się :) Wtedy ewidentnie widać, że oferta nju jest znacznie lepsza od wielu tych z umową na 24 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ofercie na abonament ważne są takie rzeczy jak opłata aktywacyjna, okres na który zawierana jest umowa, wysokość abonamentu czy ewentualne ulgi za zgody marketingowe.
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: Jeśli umowa się zakończyła, to tak.
Jeśli nadal trwa, to zapłacisz karę umowną + abonament za czas wypowiedzenia, jeśli przejdziesz bez zachowania tego okresu (mało opłacalna opcja).

Decyzję w jakim trybie przenosisz podejmujesz podpisując dokumenty u nowego operatora (lub w wypadku MV przy zlecaniu wniosku przez internet).
  • Odpowiedz