Wpis z mikrobloga

Wpisy oburzonych warszawiaków już zaczynają kwitnąć na Mirko. Hurr, durr Janusze, złotówy, złodzieje, drogi blokują, tylko Uber!

A ja ten protest popieram. Nie ma we mnie zgody na to, żeby zachodnia korporacja wchodziła na nasz rynek w drodze ewidentnego dumpingu cen i, co dużo ważniejsze, łamania prawa.

Jak już Uberowi uda się #!$%@?ć konkurencję, to z jakich powodów będą mieli dbać o klienta? Bez konkurencji nie ma jakości, to proste. Wystarczy zobaczyć na to, co zrobił (choć dużo łagodniej) "Polski" Bus.

#taxi #uber #protest #warszawa
  • 99
@ripp1337 protest ja też​ popieram, bo konkurencja nigdy nie jest zła dla klienta.

Ale nie ma w nim krzty pomysłu, forma protestu jest zwyczajnie tragiczna. Czy blokowanie miasta w godzinach szczytu w jakikolwiek sposób przysporzy sympatii wśród warszawiaków i sprawi, że zaczną przez to omijać ubera? Tak samo jak te agresywne akcje przemocy fizycznej, obrzucania jajkami czy farbą.
Nie tędy droga, taksówkarze.
@ripp1337: Treść protestu to jedno, forma to drugie. Ja akurat nie popieram ani tego ani tego. Gdyby protest był zgłoszony, miał zaakceptowaną trasę i obstawę policji to trudno, ich prawo, nam pozostałoby zagryźć zęby i to przeżyć. Ale tu jakoś tego nie widzę (no chyba że się mylę to wtedy zwracam honor). Widzę bandę Januszy którzy złośliwie jadą 15 km/h na wlotówkach blokując ruch. Za to jest mandat.

Przywołam tu ból
@dope Cierpią niewinni ludzie - no bez przesady. Co najwyżej doświadczają dyskomfortu komunikacyjnego, ale w polskich miastach to żadna nowość.

A w jaki sposób protest pod Sejmem miałby coś zmienić? Taksówkarze to nie górnicy, więc nie mogą stosować ich metod.

Gdybyśmy byli normalnym społeczeństwem, a nie zatomizowanym zbiorem kmiotów, to może jednemu czy drugiemu przyszło by do głowy, by wywrzeć nacisk na posłów ze swojego okręgu.

Ale nieeee. Lepiej postawać z bólem