Wpis z mikrobloga

Wpisy oburzonych warszawiaków już zaczynają kwitnąć na Mirko. Hurr, durr Janusze, złotówy, złodzieje, drogi blokują, tylko Uber!

A ja ten protest popieram. Nie ma we mnie zgody na to, żeby zachodnia korporacja wchodziła na nasz rynek w drodze ewidentnego dumpingu cen i, co dużo ważniejsze, łamania prawa.

Jak już Uberowi uda się #!$%@?ć konkurencję, to z jakich powodów będą mieli dbać o klienta? Bez konkurencji nie ma jakości, to proste. Wystarczy zobaczyć na to, co zrobił (choć dużo łagodniej) "Polski" Bus.

#taxi #uber #protest #warszawa
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ripp1337: pozwól więc, że powiem jeszcze raz tym razem bez wyzwisk: jak prowadzisz złotówo i już korkujesz miasto, to nie korzystaj z telefonu bo to nie jest legalne. I idź ból dupić o ubera gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@ripp1337: A co takiego zrobił Polski Bus? Nadal maja konkurencyjne ceny do PKP czy PKS. Uber jest tani w codziennym życiu, przy okazji dni takich jak sylwester już nie konkuruje ceną. Bo to nie kasę chodzi a o szacunek do człowieka, wiesz ze jedziesz najtańszą trasą i nikt Cie z Pragi na Wole przez Mokotów nie wiezie. Masz prawo oceny kierowcy, płacisz tyle ile się należy co do grosza a
  • Odpowiedz
Cierpią niewinni ludzie - no bez przesady. Co najwyżej doświadczają dyskomfortu komunikacyjnego, ale w polskich miastach to żadna nowość.


@ripp1337: Jest #!$%@? poniedziałek, w Warszawe i tak trudno przejechać, to nie Twój #!$%@?ów gdzie do pracy masz 10 minut piechotą. Ludzie spóźniają się do pracy, na spotkania biznesowe, na egzaminy (tak, trwa sesja) bo wam pokazali że czas PRLu i Januszostwa skonczył się! Ponad 25 lat za późno. Wytrzyj wąsa
  • Odpowiedz
Kierowcy bez licencji to nie jest łamanie prawa?


@ripp1337: Niedługo padnie twój argument, bo Polskie prawo jest zacofane i siedzi korzeniami w PRL pod tym względem. Uberowcy powinni mieć teoretycznie też kasę fiskalną. Już to #!$%@? widzę. XD
Jakoś Blablacara nikt się nie czepia a operuje na podobnych zasadach. Wiesz czemu? Bo żadnej grupy społecznej nie boli dupa o przewozy międzymiastowe.

Druga sprawa, dorośnij i naucz się jak działa konkurencja
  • Odpowiedz
  • 0
@MamaIKillTheMan Trochę mieszasz wątki. Między PKP ICE a Ryanairem jest normalna konkurencja. Między BP a innymi przewoźnikami również, choć nieco zachwiana przez przewagę kapitałową itd., co już nieco zmienia obraz całości.

Między taxi a Uberem nie ma normalnej, zdrowej konkurencji, bo korporacje taksówkarzy przestrzegają prawa, a Uber nie. I tu jest pies pogrzebany.

Nie mam nic przeciwko Uberowi jako takiemu. Mam wiele przeciwko niewydolności naszego państwa, której skutkiem jest ta "wojna".
  • Odpowiedz
  • 1
@Hatespinner Za mocno ad personam. Ja cię nie atakuję, dlaczego ty atakuje mnie?

Jestem zwolennikiem upraszaczania przepisów i szerokiej deregulacji, więc twój atak jest nie tylko nieuzasadniony, ale też nietrafiony.

Jestem też legalistą i uważam, że prawo powinno funkcjonować w oparciu o zasadę równości wobec prawa. Tu mamy jawny przykład, że tak nie działa. I to mnie boli, a nie Uber.
  • Odpowiedz
A ja ten protest popieram. Nie ma we mnie zgody na to, żeby zachodnia korporacja wchodziła na nasz rynek w drodze ewidentnego dumpingu cen i, co dużo ważniejsze, łamania prawa.


@ripp1337: Wytłumaczysz mi jakim cudem taksówkarze mają mieć więcej klientów jak wkurzyli? większość potencjalnych klientów? nie możesz dojechać do pracy w normalnym czasie bo złotówa jedzie 10/h i nic mu nie zrobisz?

Przekonali mnie szczególnie tym, zę nie przepuszczają nawet
  • Odpowiedz
@efem: Dlaczego? Wszystkie korporacje taksówkarskie świadczą usługi w tych samych cenach i z identyczną jakością? Nie sądzę. Zresztą nie ma mowy o konkurencji, jeśli warunki gry nie są równe.

Jakbyśmy umówili się na zawody w strzelaniu do celu, ale ty miałbyś oczy zakroplone atropiną, to uznałbyś, że przegrałeś, bo gorzej strzelasz?
  • Odpowiedz
Za mocno ad personam. Ja cię nie atakuję, dlaczego ty atakuje mnie?


@ripp1337: Bo nie masz racji a wypowiadasz się jakbyś miał.

W dodatku przecież ty się sam ze sobą sprzeczasz. XD Upraszczanie przepisów i równość wobec prawa. Jak się to ma do licencji taksiarskich i kas fiskalnych? Dlaczego równać w dół i dostosowywać Ubera do #!$%@? prawa a nie na odwrót?

Czyli rozumiem, że argument o konkurencji już odpadł,
  • Odpowiedz
@Monolog2: Nie widzę wielkiej różnicy między taksówkami a Uberem. Wsiadam, jadę, wysiadam. Bez żadnych dramatów, oszustw, śmierdzących fajkami aut itd. Może mam po prostu nadludzkie szczęście.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Świetne podejście do dyskusji - jeden z adwersarzy ocenia, który z dwu ma rację. Nie wiem, kto cię uczył zasad dialektyki, ale chyba nikt poważny.

Jestem za uproszczeniem przepisów i maksymalnym otwarciem większości zawodów, jednak dopóki tak się nie stanie, każdy powinien spełniać wymogi prawa. Może przerasta cię zrozumienie mojego stanowiska, ale powinieneś spróbować, bo na gruncie logiki nie ma w nim ani krzty sprzeczności.

Konkurencja jak najbardziej jest
  • Odpowiedz