Wpis z mikrobloga

Wpisy oburzonych warszawiaków już zaczynają kwitnąć na Mirko. Hurr, durr Janusze, złotówy, złodzieje, drogi blokują, tylko Uber!

A ja ten protest popieram. Nie ma we mnie zgody na to, żeby zachodnia korporacja wchodziła na nasz rynek w drodze ewidentnego dumpingu cen i, co dużo ważniejsze, łamania prawa.

Jak już Uberowi uda się z-----ć konkurencję, to z jakich powodów będą mieli dbać o klienta? Bez konkurencji nie ma jakości, to proste. Wystarczy zobaczyć na to, co zrobił (choć dużo łagodniej) "Polski" Bus.

#taxi #uber #protest #warszawa
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ripp1337: Ja niestety miałem kiepskie doświadczenia z taksówkarzami. Zdarzyły mi się dwukrotnie awantury w trakcie jazdy o wybór trasy (praktycznie w przeciwnym kierunku) i raz o fakt, że kwota znacznie odbiegała od wspomnianej przed kursem. O stanie samochodów nie wspomnę.
Nie twierdzę, że Uber działa zgodnie z prawem, aczkolwiek jestem za tym by poprawiać prawo a nie delegalizować tańszego (lepszego) użytkownika. Z tego co pamiętam, swego czasu już była podnoszona
  • Odpowiedz
@ripp1337: Ale przewaga UBERa nie wynika k---a z tego, że nie płacą podatków, tylko z tego, że masz lepszą jakość a cena jest ZNACZĄCO niższa.

Poza tym taksiarze regularnie łamią prawo przy obliczaniu stawek. Wyjdź z lotniska w Krakowie i weź taksę do centrum. Uber przynajmiej ma jawność finansową. Jak widać społeczeństwo chyba nie jest w ciemię bite i widzi, kiedy 'rżnie' się ich zgodnie z prawem.

A twój model
  • Odpowiedz
@ripp1337 Polskie firmy transportowe w ten sam sposób weszły na rynki zachodnie. Mi to nie przeszkada. Skoro ktoś coś jest w stanie robić taniej i równie dobrze lub lepiej od konkurencji to niech to robi.
  • Odpowiedz
Jeszcze nie udało ci się wyprowadzić żadnego argumentu, który nie byłby atakowaniem mnie lub który miałby cokolwiek do rzeczy. Ale próbuj, może kiedyś ci się uda.


@ripp1337: Nie odparł żadnego. Pominął te, które go położyły. Nie ma argumentów. xD
  • Odpowiedz
@StalyklientPolmosu: Mówię o dumpingu cenowym w rozumieniu prawa polskiego. To, co robią nasze firmy transportowe, jest dumpingiem w sensie ekonomicznym, a nie prawnym. To, co robi Uber, jest wg mojej wiedzy dumpingiem w rozumieniu naszego prawa, bo dokładają do interesu.
  • Odpowiedz