Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś książki do nauki c++ od zera? Nie miałem wcześniej styczności z programowaniem, ale jakiś język trzeba wybrać. Przejrzałem trochę anglojęzyczne fora i często polecaną pozycją jest Programming: Principles and Practice Using C++ by Bjarne Stroustrup, w Polsce widzę, że często polecane jest C++ Primer Plus (6th Edition) by Stephen Prata. Miał ktoś z was może styczność z tymi książkami i jest wstanie coś o nic powiedzieć/ewentualnie polecić coś lepszego? Czy może nie będzie to miało jakiegoś większego znaczenia, którą z tych książek wybiorę?
#naukaprogramowania #cpp
  • 11
@noney: Uczę się właśnie z Praty i mogę polecić. Dużo przykładów, ćwiczeń, wszystko dokładnie i jasno wytłumaczone. Fakt faktem, że zanim zacząłem ją czytać coś tam liznąłem na YT, ale były to praktycznie same podstawy: pętle, tablice, wskaźniki.
@noney c++ jest dobry na początek, bo na początku nie będziesz robił klas i polimorfizmu, tylko klepal proste pętle, z tego co wiem i widzę po znajomych to python jest słaby jeśli chcesz się nauczyć programować bo dla wielu osób które od niego zaczynały przejście na inny to jest katorga, te które zaczynały od c++ i go dobrze oponowaly, uczyły się tylko nowej składni języka
Programming: Principles and Practice Using C++ by Bjarne Stroustrup


@noney: Ta ksiazka w polsce nei jest popularna bo wiekszosc myli ja z jej starsza siostra. To jest idealny podrecznik do C++.

t C++ Primer Plus (6th Edition) by Stephen Prata


@noney: Ta natomiast nei uczy C++ uczy C, mozesz sobie porownac ksiazki praty do C i C++, wyrzuc klasy i masz to samo. Niestety w praktyce dostajesz ksiazke gowno warta.