Wpis z mikrobloga

Mirki! Wiem, że nie chce Wam się czytać kolejnego postu "co wybrać", więc zgrabnie przejdę do meritum:
Alfa Romeo 159 2.4jtdm vs Subaru Forester 2.0 XT (+ gaz)
Miesięcznie kilometrów: ~2k (3/4 autostrada)
Przeznaczenie: dla młodej rodziny z dzieckiem (potrzebne miejsce na zapakowanie wózka itp)
Dlaczego takie samochody?: Bo po prostu mi się podobają. Alfa zawsze w moim sercu, a jtd są pancerne, a Forester bo lubimy z moją lubą różne wycieczki w góry.

Obecnie jeżdżę Alfą 147 1.6

#motoryzacja #alfaholicy #alfaromeo #subaru #samochody
  • 16
@login_zajety_sic: bo nie o bloku myślałem tylko o głowicy :)
1.9 jest pancerny, zawirusowany praktycznie tak samo leci jak 2.4, do tego jest lżejszy. 2.4 w związku z wagą niezbyt dobrze wpływa na prowadzenie auta.

A słowa to są nawet nie tyle moje, co jednego z najlepszych fachowców w kraju od Alf.
@StrucelRTFSC: moze i pancerny ale nie poleci tj 2.4 bo skrzynia wytrzymuje maks 400Nm :P Wagowo tak samo nie jest lżejsze bo moja 1.9 ważyła coś koło 1660kg gdzie 2.4 waży też te okolice ;) bierzesz 2.4 + chip i 1.9 odpada ;) Ogólnie 159 to jest czołg jeśli chodzi o wagę, niezależnie od silnika.

@dzana: No jesli chodzi o pakownosc tego auta to szału nie robi, to prawda.
@StrucelRTFSC @dzana @login_zajety_sic: Miałem kiedyś mały epizod ze 159 SW 1.9 150km - lubiłem ten samochód, ale wkurzały mnie dwie rzeczy - bardzo słabe światła mijania (więc teraz nastawiałbym się tylko na xenon) oraz DPF.. więc od razu do wywalenia (do tego klapy wirowe też musiałby by zostać usunięte).
Subaru się jaram bardzo, ale zastanawiam się czy faktycznie wykorzystam wszystkie pozytywne aspekty tego samochodu.
@Elessar: lampy to standard, regeneracja odbłyśników załatwiało sprawę ale wiadomo, do xenona to im brakowało jeszcze sporo :)
Klapy to wiadomo, pierwsza czynnosc po zakupie 1.9
DPF jak kto lubi, ja z nim trochę nastukałem kilometrów i nie narzekałem ale wywaliłem go i eksploatacja tego autka wtedy juz była przyjemniejsza :)
@Elessar jak 3/4 autostrada to wolnossaca duża benzyna (w Alfie nie ma), albo właśnie 159 JTDm :)
Alfa lepiej się sprawdzi w trasie i ma środek :)
Subaru to napęd + silnik.
@kipowrot: Codziennie robię minimum 60km autostradą (do i z pracy po 30km). W weekendy często wybieramy się na wycieczki po 200+ kilometrów. Dziecka jeszcze nie ma, ale to kwestia bardzo bliska, więc chcę by samochód był gotowy przewieźć 3 osobową rodzinę + wózek.
Obecne spalanie w silniku 1.6 w moim samochodzie przy tego typu jeździe to 7,5l po autostradach (nie więcej jak 110km/h), a po mieście 8,5 bez żadnych szaleństw. Wiem,
@Elessar tak, do tego gaz w samochodzie to dodatkowy problem z miejscem, tankowaniem (mały zasięg), przeglądami i to wydatek.
W prawdzie przy Twoim przebiegu się opłaca, ale osobiście kupiłbym diesla właśnie ze względu na dobrą pracę w trasie.
Podstawowa sprawa to 6biegowa skrzynia.

Ja robię głównie trasy, mam wolnossaca benzynę (9,5l/100km), ze względu na to, że jeżdżę niedużo <20kkm/rok, a głównie po trasach i cenie sobie sprawne auto.

Diesel przy przebiegu +25kkm